Zamknij

Jakub Lachowski wygrał konkurs "JoseSong". W nagrodę nagra płytę!

17:13, 28.11.2017 | SYLWESTER MOSIEJ/FOT. BOK
REKLAMA
Skomentuj

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim ponownie zachwycił umiejętnościami wokalnymi i językowymi. Ciężką pracę i pasję nagrodzono Grand Prix.

23 listopada w Warszawie w Bielańskim Ośrodku Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "JoseSong" zorganizowany przez XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti w Warszawie oraz Bielański Ośrodek Kultury. Do finału dostało się 20 spośród 70 uczestników, który w dniach 16 oraz 17 listopada prezentowali swoje umiejętności podczas przesłuchań przed 8-osobowym profesjonalnym jury składającym się zarówno z muzyków, jak i specjalistów językowych. Prezentowali oni piosenki w 7 językach m.in: włoskim, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz japońskim. 

W każdej kategorii językowej zostało przyznane wyróżnienie muzyczne oraz wręczono nagrody główne: pierwszego, drugiego, trzeciego miejsca oraz nagrodę Grand Prix konkursu, wybierając najlepszego wykonawcę spośród wszystkich kategorii. Otrzymał ją Jakub Lachowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim za wykonanie piosenki w języku rosyjskim pt.: "Pod rokitaju". 

Jakub otrzymał nagrodę w postaci vouchera na nagranie płyty w profesjonalnym studio nagraniowym "QUALITY STUDIO" oraz nagrodę specjalną sponsorowaną przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, którą jest semestralny kurs języka rosyjskiego. Sponsorami nagród w konkursie byli: Oxford University Press, Zamek Królewski w Warszawie, Ambasada Szwajcarii oraz burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany. Patronat honorowy nad konkursem objęli m.in.: Ambasadorzy Kuby, Hiszpanii oraz Niemiec, a także wspomniany Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie

(SYLWESTER MOSIEJ/FOT. BOK)
REKLAMA

Komentarze (1)

HSPHSP

0 0

Nieustanne gratulacje !!!!
21:55, 04.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018