Zamknij

To mocni kandydaci do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej

10:40, 19.03.2017 | INFO/FOT. ZS NR 1
REKLAMA
Skomentuj

W świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie przedstawicieli dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej z uczniami klas mundurowych. 

To kontynuacja współpracy rozpoczętej 7 lutego w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim. Wówczas spotkali się: starosta Leszek Iwaniuk, przedstawiciele samorządu terytorialnego (burmistrzowie miast i wójtowie gmin powiatu sokołowskiego) z komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach i dowódcą 5. batalionu Obrony Terytorialnej w Siedlcach.
- Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który kształtuje wartości takie jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych, oraz - w wymiarze czysto ludzkim, szacunek dla drugiej osoby - podkreślają przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) to osoby zawodowo aktywne, dlatego terytorialna służba wojskowa ma być pełniona w czasie wolnym od pracy, w sposób możliwie nie kolidujący z dotychczasowym trybem życia (rodzinnym i zawodowym).
Ppłk Dariusz Kozłowski i ppor Paweł Burdach zapoznali uczniów z wymogami, jakie muszą spełniać kandydaci do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz z korzyściami, które z tego tytułu będą przysługiwały przyszłym żołnierzom. 

Pierwszeństwo w powołaniu do Terytorialnej Służby Wojskowej będą mieli m. in. absolwenci szkół realizujących programy innowacyjne lub eksperymentalne przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa. Klasy mundurowe w Zespole Szkół Nr 1 już od kilku lat realizują innowacje pedagogiczne związane z tymi zagadnieniami. W ramach fakultetów i dodatkowych zajęć praktycznych prowadzone są zajęcia ze służby wojskowej, policyjnej, strażackiej, ratownictwa medycznego, samoobrony i strzelectwa. 

Kolejne spotkanie z uczniami klas mundurowych zostało zaplanowane w kwietniu, a w maju uczniowie udadzą się z wizytą do jednostki wojskowej do Siedlec, aby tam zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem wojskowym, którym dysponuje jednostka.

(INFO/FOT. ZS NR 1)
REKLAMA

Komentarze (4)

KapralKapral

4 0

I wyślą tych żołnierzy w lasy ceranowskie ;-) 13:10, 19.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ABY POKUI BYŁ NA ŚWIABY POKUI BYŁ NA ŚWI

1 0

w lasy ceranowskie nie poniewarz tam są wilki takie na czterech nogach i mogą ich zieść a oni na tyle nie są odwarzni żeby się nie bać wilków a diś jest 13 maia a ta data mówi jeśli nie wierni nie nawrucą sie i nie uwierzą a zwątpią MORZE WYBUCHNOC WOINA WIELKA KTÓRA SIĘ SKOŃCZY W GRUDNIU W ROKU DANYM NIE POIĘTYM DLA CZŁOWIEKA LECZ CZÓWAICIE A DEMONA POKONAMY WIELKĄ DOBROCIO I WOINY NIE BĘDZIE .ITD. --WESOŁEGO 13 MAIA A TO DZIEŃ DZIECI CAŁEGO ŚWIATACZYLI ŚWIĘTO 10:10, 13.05.2017


do kapralado kaprala

3 0

to nie są żołnierze kapralu. 18:31, 19.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KajkoKajko

3 1

Och, trzeba tylko przywrócić obowiązkową służbę wojskową, najlepiej 2 letnią i całe zainteresowanie młodej dziatwy mundurem zostanie uleczone. I wówczas dobry kapral znów będzie jak ojciec i matka. 10:07, 22.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018