Zamknij

Maturę ma dopiero za rok, a w kieszeni już dwa indeksy!

18:01, 10.04.2017 | INFO/FOT. ZS NR 1
REKLAMA
Skomentuj

Kacper Potocki, uczeń ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim został finalistą olimpiady i zdobył indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Kilkanaście dni wcześniej uzyskał prawo studiowania w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

O sukcesach swojego ucznia z dumą informuje Zespół Szkół Nr im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Bo też sytuacja jest wyjątkowa. Uczeń trzeciej klasy logistycznej w tej placówce został finalistą I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Nagrodą dla ucznia jest uprawnienie do przyjęcia na studia na Uniwersytecie Gdańskim z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
Finał Olimpiady odbył się 7 kwietnia. Do rywalizacji przystąpiło 42 finalistów wyłonionych spośród 2,5 tysiąca uczestników. Od 10 października 2016 roku do 10 marca 2017 roku przeprowadzono 2 etapy: szkolny i okręgowy, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania związane z branżą logistyczną. Zadania przygotowywała Rada Ekspercka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, która zrzesza przedstawicieli największych firm z branży spedycyjno-logistycznej z Trójmiasta.
Kacper wraz z opiekunem - panią Joanną Podgórską - dzień przed finałem I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, na który przyjechali do Sopotu, wzięli udział w wydarzeniach zorganizowanych przez organizatora: wizycie w Terminalu Kontenerowym DCT Gdańsk oraz zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności.
Organizacja olimpiady służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Konkurs ma charakter ogólnopolski i powinien przyczynić się do zachęcenia uczniów kończących edukację ponadgimnazjalną do wyboru ścieżki rozwoju edukacyjnego i później zawodowego, do której przygotować mogą studia na kierunkach logistycznych i transportowych. 
Pod koniec marca Kacper Potocki został laureatem IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej i zdobył indeks Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Na decyzję co do wyboru miejsca dalszego kształcenia trzecioklasista ma jeszcze czas – maturę zdaje dopiero za rok i zapowiada, że w czwartej klasie też powalczy w olimpiadach.

 

(INFO/FOT. ZS NR 1)
REKLAMA

Komentarze (1)

MaturzystaMaturzysta

9 0

Gratki i szacun. Ja bym jeden chciał mieć ;;;-) 18:18, 10.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018