Zamknij
REKLAMA

Pracowita końcówka roku u sokołowskich strażaków

21:36, 07.01.2017 | ST. KPT WOJCIECH ROGOWSKI/PSP SOKOŁÓW
REKLAMA
Skomentuj

W okresie od 3 listopada do 30 grudnia na terenie powiatu sokołowskiego odnotowano 67 zdarzeń. W tej liczbie zawiera się: 50 miejscowych zagrożeń, 13 pożarów oraz 4 alarmy fałszywe z instalacji monitorujących obiekty użyteczności publicznej.

W tym okresie wzrosła liczba pożarów w budynkach mieszkalnych oraz gospodarskich.  Większość pożarów powstawała na poddaszach w pobliżu ciągów kominowych. Ponadto strażacy usuwali 25 razy nadłamane konary drzew oraz powalone w wyniku silnych wiatrów drzewa, 5 razy sprawdzali informacje z monitoringu pożarowego w instytucjach państwowych i sklepach. 
Zauważalny jest również wzrost wypadków na drogach, 10 z udziałem samochodów osobowych i dostawczych spowodowanych warunkami pogodowymi oraz nieuwagą kierujących. 
Strażacy z PSP i OSP usuwali plamy olejowe zagrażające bezpieczeństwu na drogach w miejscowościach Sokołów Podlaski, Bielany, Skrzeszew, zabezpieczali lądowanie śmigłowca LPR w miejscowości Kostki, transportowali lekarza do osoby poszkodowanej, z uwagi na brak karetki na terenie miasta, będącej przy innym zdarzeniu. Uwolnili też psa uwięzionego w ogrodzeniu. 
W dniach 11 i 14 grudnia strażacy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z tlenkiem węgla w miejscowościach Nowa Wieś i Niemirki.

(ST. KPT WOJCIECH ROGOWSKI/PSP SOKOŁÓW)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone