Zamknij
REKLAMA

Jak nie pożary traw, to ulewy i silny wiatr. Taki mamy klimat!

09:49, 15.04.2017 | OPR. BG/ INFO I FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 14 kwietnia, powiało nad powiatem sokołowskim. W Jabłonnie Lackiej pracy strażakom przysporzył wyrwany z korzeniami świerk. 

Jak informuje profil Samochody Ratownicze na Facebooku, w piątek, 14 kwietnia około godz. 17:45 dyżurny SKKP w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące powalonego drzewa na jednej z posesji przy ulicy Targowej w Jabłonnie Lackiej. Na miejsce zdarzenia skierowano jeden zastęp z OSP KSRG Jabłonna Lacka. Akcja była o tyle trudna, że świerk został wyrwany z korzeniami, a jego konar zawisł na liniach energetycznych.
Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenie zerwanych linii wysokiego napięcia, kierowanie ruchem, pomoc w ścięciu drzewa wezwanemu na miejsce Pogotowiu Energetycznemu, uprzątnięcie drzewa i pozostałości po jego ścięciu.
Pierwszy kwartał 2017 r. był wyjątkowo pracowity dla strażaków z powiatu sokołowskiego. Jak informował na sesji powiatowej komendant powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim ST. bryg. Roman Malinowski, w okresie w tym, w porównaniu do roku ubiegłego (który był rekordowy na przestrzeni ostatnich lat) nastąpił wzrost liczby interwencji strażackich o ok. 30 proc. Zwiększyła się zwłaszcza liczba pożarów. 

(OPR. BG/ INFO I FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018