Zamknij
REKLAMA

Drużyna "Szlachetnej Paczki" z Rozbitego Kamienia na medal

00:01, 21.12.2016 | ZO ROZBITY KAMIEŃ
REKLAMA
Skomentuj

Społeczność szkolna Zespołu Oświatowego im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu już po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję niesienia pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. 

Drużyna „Szlachetnej Paczki” rozpoczęła działalność w naszej szkole 21 listopada 2016 roku. Na początku Samorząd Szkolny dokonał wyboru rodziny. Tym razem pomoc miała trafić do osoby starszej i samotnej, która będąc w trudnych warunkach finansowych, dodatkowo zmaga się z ciężką chorobą. 
Wśród potrzeb, jakie określiła Pani, na pierwszym miejscu wymieniono ciepłą kurtkę, żywność (najlepiej taką specjalną dla diabetyków), a także środki czystości.
Uczniowie bardzo chętnie odpowiedzieli na apel samorządu i zadeklarowali pomoc w przygotowaniu paczki. Do akcji dołączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Zakupiono potrzebną kurtkę, szalik, czapkę i rękawice; środki czystości oraz bardzo różnorodne produkty żywnościowe. Nie zabrakło wśród nich również słodyczy, a także świątecznych drobiazgów. Przygotowano 7 pudeł, które pięknie zapakowane 9 grudnia, dotarły do magazynu zbiórki w Suchożebrach, a następnie do potrzebującej Pani. 
Największą nagrodą za wysiłek jaki wszyscy włożyli w przygotowanie akcji były łzy wzruszenia osoby obdarowanej, uśmiech i prosto z serca płynące słowo "dziękuję".
Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych ludzi wokół siebie. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

(ZO ROZBITY KAMIEŃ)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone