Zamknij
REKLAMA

Orszak Trzech Króli. Arktyczny chłód nie wystraszył mieszkańców.

14:21, 06.01.2017 | BOŻENA GONTARZ
REKLAMA
Skomentuj

Prawdziwe tłumy sokołowian wzięły udział w zorganizowanym po raz pierwszy w Sokołowie Podlaskim Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy przemaszerowali sprzed konkatedry pod Sokołowski Ośrodek Kultury.

Choć panowała piękna, słoneczna pogoda, to termometry w samo południe wskazywały… minus 16 stopni Celsjusza. Ale trzaskający chłód nie wystraszył mieszkańców, w orszaku wzięło udział ponad 3 tysiące mieszkańców, w tym bardzo dużo dzieci. 
Pod konkatedrą błogosławieństwa uczestnikom udzielił ks. prałat Andrzej Krupa. Wszyscy dostali korony, śpiewniki i naklejki. Wielu uczestników, zwłaszcza najmłodszych, przyszło w kolorowych przebraniach. Wraz z mieszkańcami w orszaku uczestniczyli m.in. senator Waldemar Kraska, przedstawiciele władz miasta, księża. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni z OSP Cukrownia.
W trakcie orszaku uczestnicy śpiewali kolędy, obejrzeli też kilka scenek jasełkowych. W rolę Maryi i Józefa wcielili się: Gabriela Pliszka-Kraska i Mateusz Kraska. Przy scenie ustawionej pod SOK życzenia noworoczne mieszkańcom złożył burmistrz Bogusław Karakula, a na zakończenie uczestnicy wspólnie i głośno odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

(BOŻENA GONTARZ)
REKLAMA

Komentarze (2)

ArktycznyArktyczny

5 4

No, święto wielkie, ale czy nie szkoda małych dzieci wystawiać na mróz. Marcinie, miej miłosierdzie dla maluczkich! 16:01, 06.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rainmarrainmar

2 0

Świeta, świeta i po świetach...
Wróćmy do rzeczywistości. Ma prośbe do włodarzy miasta, powiatu... Nie chce wnikać, w czyim zarządzie są poszczególne odcinki dróg w naszym mieście, ale jeżeli ktoś zdecydował się na tworzenie rond to powinien teraz także zadbać o nie, aby były rzeczywiście bezkolizyjne. Od dwóch trzech dni mamy śnieg i mróz - rzecz normalna w naszym klimacie - a na rondach jajo, że strach na nie wjechać. Nie znam się na utrzymaniu dróg, sposobie ich odśnieżania i usuwania oblodzenia ale wydaje się to wykonalne. Stąd moja gorąca prośba o interwencję... Z góry dziękuję za interwencję... 11:47, 07.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone