Zamknij
REKLAMA

Gmina Bielany dostała wóz strażacki od lotników z Malborka

12:30, 01.08.2017 | BG/FOT. UG BIELANY
REKLAMA
Skomentuj

Pozyskany bezpłatnie od wojska Jelcz 422 trafi do OSP Rozbity Kamień. Wóz druhowie już przyprowadzili do swojej jednostki.

W lipcu gmina Bielany pozyskała kolejny wóz bojowy. Strażacy ochotnicy z OSP Rozbity Kamień przyprowadzili do swojej jednostki samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz został pozyskany po tym, jak samorząd złożył wniosek o nieodpłatne przekazanie mienia ruchomego do Ministerstwa Obrony Narodowej.
- Przygotowaliśmy bardzo dobrze uzasadnioną merytorycznie koncepcję zagospodarowania samochodu bojowego, korzystając z naszych wcześniejszych doświadczeń – informuje wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak. – Po pozytywnej ocenie wniosku i dzięki wsparciu senatora RP Waldemara Kraski został nam przydzielony samochód ratowniczo-gaśniczy Jelcz 422. 13 lipca przekazali go nam przedstawiciele 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z siedzibą w Malborku. Po przeprowadzeniu planowanego remontu samochód będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego, ochronie zdrowia, życia i mienia mieszkańców gminy Bielany i powiatu sokołowskiego. Dziękujemy senatorowi Waldemarowi Krasce, oraz ministrowi obrony narodowej za właściwą ocenę naszego zaangażowania w bezpieczeństwo mieszkańców gminy i powiatu – dodaje wójt.

 

(BG/FOT. UG BIELANY)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018