Zamknij
REKLAMA

Gmina Bielany. Młodzi ekolodzy otrzymali cenne nagrody.

23:25, 03.12.2017 | OPR. BG/FOT. BG
REKLAMA
Skomentuj

Rowery, hulajnogi, narty i sprzęt elektroniczny – takie nagrody wręczono uczniom, którzy rywalizowali w konkursach ekologicznych dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- To już trzeci rok innowacyjnych działań na rzecz edukacji ekologicznej dla uczniów ze szkół położonych na terenie gminy Bielany. Jesteśmy jedyną gminą w powiecie sokołowskim, która podejmuje tego typu inicjatywy – podkreśla wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak. - Dzieci i młodzież z naszych szkół oraz  przedszkoli przygotowywały się, a następnie uczestniczyły w konkursach edukacji ekologicznej.  Dzięki dofinansowaniu na poziomie 90 proc. wartości zadania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,, dzieci za swoje zaangażowanie i wkład pracy otrzymują niezwykle cenne nagrody.
Zarówno wójta Zbigniew Woźniak, jak i Rady Gminy Bielany doceniają, jak ważna jest ochrona przyrody. To dzięki przychylności władz gminy, inicjatywy dotyczące ekologii mogły być podejmowane w Zespole Oświatowym w Bielanach-Jarosławach, Zespole Oświatowym w Rozbitym kamieniu i Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kożuchowie. Pieniądze z WFOŚiGW pozyskano w ramach konkursu priorytetowego "Organizacja konkursu lub olimpiady w zakresie wiedzy o środowisku naturalnym i ekologii".

Jesienią tego roku zrealizowano dwa zadania. Pierwsze -  "Eko obserwator” - to cykl konkursów plastycznych dotyczących  obserwacji życia ssaków. Dedykowany był uczniom przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Bielany Wartość zadania  to kwota 16 620  zł. Dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło 90 proc., czyli 14.994 zł, wkład własny Gminy zaś 10 proc. - 1 622 zł. W  ramach zadania odbyły się plastyczne sesje konkursowe, podczas których uczniowie tworzyli od podstaw prace plastyczne. Łącznie w konkursach uczestniczyło 227 osób z 8 placówek oświatowych z terenu gminy Bielany (przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja).
Zadanie „Tajemniczy świat dzikich zwierząt” zaś to cykl konkurs wiedzy ekologicznej na temat ochrony gatunkowej zwierząt dziko występujących na terenie województwa mazowieckiego  Na to zadanie przeznaczono 16 630 zł (dofinansowanie z WFOŚiGW 90 proc. - 14.967 zł, wkład własny gminy 10 proc. 1 663 zł. W  ramach zadania zorganizowano konkurs wiedzy dla uczniów przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Łącznie w konkursach uczestniczyło 215 osób.

W obu konkursach przyznano po 15 nagród indywidualnych dla uczniów w 5 kategoriach wiekowych, wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia za udział dla wszystkich przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Ponadto nagrodzono po 2 placówki oświatowe za liczbę zgłoszonych uczestników do konkursów. Nagrodami był cenny sprzęt sportowy (rowery, hulajnogi, łyżworolki, narty biegowe z osprzętem) oraz rtv (głośniki przenośne z MP3, tablety, aparaty cyfrowe, boomboxy, sprzęt nagłaśniający). 

 

(OPR. BG/FOT. BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone