REKLAMA

Strażacy z Sabni mają już do dyspozycji nowiutkiego kamaza

09:34, 06.01.2017 | BG/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE FB
REKLAMA
Skomentuj

Wóz trafił do jednostki OSP w grudniu. Dotychczas używany star 200 trafi do strażaków z Grodziska, a służący w Grodzisku wysłużony star 244 rocznik 1978 - pójdzie na złom.

Nowy kamaz kosztował 670 tys. zł. Na jego zakup zebrano pieniądze z wielu źródeł: 230 tys. zł przekazała gmina Sabnie, 100 tys. - Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 165 tys. pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 150 tys. stanowiła dotacja z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 25 tys. przeznaczyła też OSP Sabnie.
Wozy tej marki nie są wśród ratowników popularne - to pierwszy strażacki kamaz w powiecie sokołowskim i drugi w województwie mazowieckim. Samochody są jednak atrakcyjne cenowo i chwalone przez niektórych za wytrzymałość i prostotę w obsłudze.
Jak poinformował na grudniowej sesji wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, używany dotychczas przez strażaków z Sabnie star 200 trafi do jednostki OSP Grodzisk.
- To samochód z 1988 roku, jest jeszcze w dobrym stanie – informował wójt. – Natomiast star 244 z Grodziska zostanie zezłomowany. Ten wóz wyprodukowano w roku 1978, czyli jest rok starszy ode mnie. Jest tak wyeksploatowany, że dalej służyć nie może.
Zdjęcie nowego wozu pochodzi z profilu Samochody Ratownicze na Facebooku, gdzie znaleźć można ciekawe zdjęcia i informacje na temat pojazdów wykorzystywanych przez strażaków – zarówno z PSP, jak i OSP.

(BG/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE FB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018