Zamknij
REKLAMA

Znów mieli okazję do spotkania z Pierwszą Damą i to w pałacu...

16:37, 28.11.2017 | PAULINA MARCISZEWSKA/FOT. ZSSAL.
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 24 listopada, grupa uczniów Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim wraz z opiekunami została zaproszona do Pałacu Prezydenckiego do udziału w debacie zatytułowanej  „STOP dla hejtu w Internecie”. 

Było to już trzecie z cyklu spotkań młodych ludzi z ekspertami pod hasłem „Eksperci pytają Młodych” zainicjowanego przez małżonkę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Agatę Kornhauser-Dudę. 

Zasadniczą część debaty rozpoczęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Zaakcentowała potrzebę zastanowienia się nad pożytecznym wykorzystaniem wielu możliwości, które daje nam Internet. Zauważyła też, że bardzo często nie wiemy, bądź nie jesteśmy świadomi, jakie grożą nam konsekwencje za to, co robimy w sieci. - Bardzo liczę na to, że my dorośli również skorzystamy z waszych doświadczeń, waszych opinii i dzięki temu być może będziemy w stanie wypracować skuteczne narzędzia, aby temu bardzo negatywnemu zjawisku, jakim jest hejt, zapobiegać - powiedziała Agata Kornhauser-Duda, która objęła też honorowym patronatem kampanię „Bezpieczny Facebook”, która rozpocznie się już na początku grudnia tego roku.

W spotkaniu wzięli udział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, sędzia Anna Maria Wesołowska, psycholog dr Aleksandra Piotrowska, Jakub Turowski z Facebook Polska, Marta Rybicka z Agencji Badawczej IQS, ks. Józef Kloch wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dziennikarz telewizyjny i radiowy, dr Tomasz Rożek -prowadzący program SONDA 2, Łukasz Wojtasik z Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” i Monika Piasecka z Global Dignity Poland. Debatę poprowadził dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski. Każdy z ekspertów podczas prezentacji przedstawił problem ze swojego punktu widzenia, a następnie prowadzący zadawał pytania uczniom. Kilka pytań zadano również uczniom sokołowskiej szkoły. Na zakończenie spotkania był czas na zadawanie pytań ekspertom, którzy niekiedy byli zdziwieni powagą poruszanych problemów i dojrzałością podejścia do zagadnienia. 
Warsztaty poprzedzające debatę przeprowadziła znana z programu telewizyjnego sędzia Anna Maria Wesołowska, która spędziła ponad 30 lat na sali rozpraw. Miała styczność z każdego rodzaju konfliktem, od tych najmniejszych, po te najbardziej dramatyczne, które niekiedy łamią ludziom życie. Sędzia opowiedziała historiach prosto z sali rozpraw, uczestnicy mogli nawiązać z nią luźny dialog i wymienić opinie.
Ostatnim, ale najbardziej zapamiętanym wydarzeniem był to moment, w którym wszyscy złapaliśmy się za dłonie i unieśliśmy je ku górze, podobnie jak w czasie Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w Krakowie w tym roku.
Po części oficjalnej była oczywiście okazja do bardziej nieformalnych rozmów z Pierwszą Damą i gośćmi, otrzymania autografów i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, co skrzętnie wykorzystaliśmy. 

(PAULINA MARCISZEWSKA/FOT. ZSSAL.)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

ElizabethElizabeth

2 4

No faktycznie -pierwsza dama pałacowa.... 17:48, 28.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

-> E-> E

0 0

Ból d... doskwiera? 22:31, 28.11.2017


REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone