Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
08:28, 20.04.2018
Pomoc prawnika kojarzy nam się najczęściej z dużymi procesami sądowymi. Jednak jak pokazuje życie, pomoc prawna może być potrzebna nie tylko w sądzie i nie tylko w sprawach karnych. Kiedy zatem warto udać się do prawnika po pomoc i o czym należy pamiętać, gdy chce się udzielić mu pełnomocnictwa?
23:37, 04.04.2018
Osoby posiadające negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej nie mogą najczęściej liczyć na kredytowanie bankowe, dlatego dla uzyskania odpowiedniej kwoty finansowania zewnętrznego, sięgają po pożyczki bez BIK. Czy jednak firmy pożyczkowe nie sprawdzają baz danych BIK i baz dłużników przed udzieleniem zobowiązania?
19:07, 27.03.2018
Kto decyduje się na zakup szwajcarskiego zegarka renomowanej firmy, powinien wiedzieć, za co płaci, skoro płaci niemało. Dziś chyba nikogo nie przekona wyłącznie argument o dokładności – zwłaszcza w erze smartfonów oraz zegarków sterowanych sygnałem radiowym. Dobry szwajcarski zegarek to nie tylko szlachetne materiały, precyzja wykonania i design: to także określona filozofia i funkcje dodatkowe, które nie każdy zna.
23:14, 26.03.2018
Świat etykiety papierowej i zaproszeń jest ogromny i różnorodny, tradycje i trendy na pewno się zmieniają, ale są też pewne żelazne zasady, jeśli chodzi o zaproszenia ślubne – z którymi powinna się zapoznać każda para narzeczonych przed ich wyborem. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci przejść przez ten proces, a których raczej nie znajdziesz w innych poradnikach.
20:57, 18.03.2018
Czy wiesz, że możesz zamówić i opłacić przesyłkę kurierską bezpośrednio ze swojego domu? Wszystkie przesyłki – zarówno paczki krajowe, jak i przesyłki zagraniczne – możesz zamawiać z własnego domu lub z biura. Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje zamawianie kuriera online? Otóż mniej niż mogłoby się wydawać. Wszystkie formalności załatwisz przez internet, a dodatkowo oszczędzisz pieniądze. To niezwykle wygodne rozwiązanie, a paczkę nadasz wtedy, kiedy znajdziesz czas.
09:02, 21.02.2018
Wszelkiego typu prace budowlane oraz remontowe wymagają odpowiedniego sprzętu, w szczególności, gdy pracujemy z materiałami takimi jak płytki, gres, cegła czy też glazura, które należą do grupy podstawowych materiałów wykończeniowych. Aby dostosować je do posiadanej powierzchni, bardzo często należy je właściwie przyciąć. Jakie urządzenia sprawdzą się pod tym względem najlepiej?
21:53, 21.01.2018
Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz pracy z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z siedleckim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!
10:46, 18.01.2018
Madera to raj dla spacerowiczów, z ogromną liczbą ścieżek wzdłuż surowego wybrzeża. Od delikatnych spacerów po wymagające zawrotne wycieczki wzdłuż grzbietów - jeśli marzą Ci się takie wakacje Madera, z pewnością będziesz cieszyć się wakacyjną przygodą właśnie w tym miejscu. Z pewnością jest to pomysł na wycieczkę dostosowaną do Twoich konkretnych potrzeb.
09:09, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
09:08, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
REKLAMA
14:06, 14.12.2017
Organizm kobiety ciężarnej poddany jest rozmaitym dodatkowym obciążeniom. Wśród nich mogą się pojawić zaburzenia gospodarki węglowodanami, znane jako cukrzyca ciążowa.
09:13, 07.12.2017
Kiedy odpowiedzieliśmy już na wszystkie możliwe oferty pracy i w końcu wymarzona przez nas praca zostaje zdobyta, pojawiają się kolejne schody, a mianowicie – okres próbny. Czas kiedy musimy udowodnić w nowym miejscu pracy naszą wartość, jeżeli chcemy zostać tam dłużej, aniżeli tylko ten krótki wyznaczony okres. Rodzi się wtedy zasadnicze pytanie – co powinnyśmy zrobić, aby móc przetrwać po okresie próbnym? Pracuj.pl prezentuje kilka rad, co warto robić, a czego nie warto w nowym miejscu pracy.
09:10, 07.12.2017
Stworzenie skutecznego i profesjonalnego CV nie jest łatwym zadaniem. Pracodawcy dostają tuziny takich dokumentów i tylko niektóre z nich przykuwają ich uwagę. Często nie chodzi wcale o za niskie kwalifikacje czy nieodpowiednie wykształcenie, ale ogólny wygląd dokumentu oraz wartość informacji w nich zawartych. Należy wiedzieć, co dokładnie napisać o sobie, aby odbiorca wyróżnił nas spośród innych kandydatów. Eksperci Pracuj.pl przygotowali propozycje umiejętności, o których warto wspomnieć w swoim CV.
09:08, 07.12.2017
Staże i praktyki służą przede wszystkim zdobywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego. Są jednak również doskonałą formą pozyskania nowej wiedzy przez osoby myślące nad zmianą już wypracowanego zawodu. Taka forma praktycznej nauki niesie za sobą prawie same zalety, a jedyną wada mogą być niewielkie korzyści finansowe lub ich brak.
06:00, 28.11.2017
Młodzi kierowcy nie mają lekko. Nie dość, że dopiero co zdawali trudniejszy niż w poprzednich dekadach egzamin na prawo jazdy, to jeszcze czekają ich wysokie opłaty związane z ubezpieczeniem pierwszego samochodu. Powiedzmy sobie szczerze: młody kierowca = drogie OC. Jak to zmienić? Okazuje się, że istnieją sposoby na tańszą polisę. Poznaj je i wykorzystaj w praktyce.
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018