REKLAMA

REKLAMA
10:46, 18.01.2018
Madera to raj dla spacerowiczów, z ogromną liczbą ścieżek wzdłuż surowego wybrzeża. Od delikatnych spacerów po wymagające zawrotne wycieczki wzdłuż grzbietów - jeśli marzą Ci się takie wakacje Madera, z pewnością będziesz cieszyć się wakacyjną przygodą właśnie w tym miejscu. Z pewnością jest to pomysł na wycieczkę dostosowaną do Twoich konkretnych potrzeb.
09:09, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
09:08, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
14:06, 14.12.2017
Organizm kobiety ciężarnej poddany jest rozmaitym dodatkowym obciążeniom. Wśród nich mogą się pojawić zaburzenia gospodarki węglowodanami, znane jako cukrzyca ciążowa.
09:13, 07.12.2017
Kiedy odpowiedzieliśmy już na wszystkie możliwe oferty pracy i w końcu wymarzona przez nas praca zostaje zdobyta, pojawiają się kolejne schody, a mianowicie – okres próbny. Czas kiedy musimy udowodnić w nowym miejscu pracy naszą wartość, jeżeli chcemy zostać tam dłużej, aniżeli tylko ten krótki wyznaczony okres. Rodzi się wtedy zasadnicze pytanie – co powinnyśmy zrobić, aby móc przetrwać po okresie próbnym? Pracuj.pl prezentuje kilka rad, co warto robić, a czego nie warto w nowym miejscu pracy.
09:10, 07.12.2017
Stworzenie skutecznego i profesjonalnego CV nie jest łatwym zadaniem. Pracodawcy dostają tuziny takich dokumentów i tylko niektóre z nich przykuwają ich uwagę. Często nie chodzi wcale o za niskie kwalifikacje czy nieodpowiednie wykształcenie, ale ogólny wygląd dokumentu oraz wartość informacji w nich zawartych. Należy wiedzieć, co dokładnie napisać o sobie, aby odbiorca wyróżnił nas spośród innych kandydatów. Eksperci Pracuj.pl przygotowali propozycje umiejętności, o których warto wspomnieć w swoim CV.
09:08, 07.12.2017
Staże i praktyki służą przede wszystkim zdobywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego. Są jednak również doskonałą formą pozyskania nowej wiedzy przez osoby myślące nad zmianą już wypracowanego zawodu. Taka forma praktycznej nauki niesie za sobą prawie same zalety, a jedyną wada mogą być niewielkie korzyści finansowe lub ich brak.
06:00, 28.11.2017
Młodzi kierowcy nie mają lekko. Nie dość, że dopiero co zdawali trudniejszy niż w poprzednich dekadach egzamin na prawo jazdy, to jeszcze czekają ich wysokie opłaty związane z ubezpieczeniem pierwszego samochodu. Powiedzmy sobie szczerze: młody kierowca = drogie OC. Jak to zmienić? Okazuje się, że istnieją sposoby na tańszą polisę. Poznaj je i wykorzystaj w praktyce.
06:00, 02.11.2017
Podwyżki OC w równym stopniu dotykają każdego kierowcę niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Czy da się przed nimi ochronić? Okazuje się, że tak – istnieje kilka sprawdzonych sposobów na obniżenie ceny obowiązkowego ubezpieczenia. Poznaj je i uniknij kolejnych podwyżek!
06:00, 25.10.2017
Po zeszłorocznych podwyżkach, cena ubezpieczenia OC kształtuje się średnio na poziomie 1000 zł. Okazuje się, że wysokość składki wcale nie musi być tak wysoka. Poznaj sposób, dzięki któremu za obowiązkową polisę komunikacyjną można zapłacić tylko 500 zł. To jest naprawdę możliwe!
REKLAMA
00:00, 03.10.2017
Każdy posiadacz samochodu doskonale wie jakie duże spustoszenie w jego kieszeni może wywołać nieprzemyślany wybór wariantu polisy ubezpieczenia komunikacyjnego. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC, którego obowiązek wykupienia wprost nakładają przepisy obowiązującego prawa oraz dobrowolne ubezpieczenie Autocasco AC to inwestycja, która szczególnie w przypadku nowych modeli aut może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego przed podpisaniem umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym warto wcześniej dokładnie przeanalizować oferty aktualnego rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, by dokonać przemyślanego i trafnego pod względem konkurencyjności wyboru wariantu polisy.
00:00, 02.10.2017
Powoli nadchodzi zima, a wraz z nią ferie. Mimo globalnego ocieplenia, są wciąż miejsca, gdzie można beztrosko oddawać się białemu szaleństwu! A może nie lubisz stoków ani gór i najlepiej czujesz się w ciepłych łapciach przy herbacie w domu lub ze znajomymi w kawiarni? Poniżej postaramy się przedstawić kilka propozycji na zimowy urlop – zarówno dla miłośników nart i snowboardów, jak i fanów zimy w mieście.
14:09, 28.09.2017
Jeżeli masz pracownię krawiecką, to nie musisz inwestować w manekina. To najprostsze rozwiązanie. Manekin nie jest żadnym niezbędnikiem dla krawcowej. Jednak pełni funkcję dekoracyjną w każdej pracowni. Nadaje jej bardzo dużo charakteru i świadczy o naszym profesjonalizmie. W wyobraźni ludzi najczęściej nadal pojawia się wizja krawcowej, która poprawia ubrania na manekinie ze szpilkami w zębach. Manekiny są po prostu symbolem szycia, tak jak pobrudzone smarem ręce u mechanika. Manekin zwiększa nasz status na rynku krawieckim. Przecież jeżeli już zainwestowaliśmy w manekina, to musimy doskonale szyć.
00:00, 18.09.2017
Dekoracje okienne nadają wnętrzom charakter, a jednocześnie chronią przed ostrymi promieniami słonecznymi i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Jednym z najgorętszych trendów wciąż pozostają zasłony rzymskie. Są za razem funkcjonalne i dekoracyjne, dzięki czemu dają możliwości w wystroju wnętrza w każdym stylu.
11:48, 06.09.2017
Nauka trwa półtora roku i kończy się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018