Zamknij

Co będzie odpowiednie do cięcia płytek, gresu i cegły?

09:02, 21.02.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj

Wszelkiego typu prace budowlane oraz remontowe wymagają odpowiedniego sprzętu, w szczególności, gdy pracujemy z materiałami takimi jak płytki, gres, cegła czy też glazura, które należą do grupy podstawowych materiałów wykończeniowych. Aby dostosować je do posiadanej powierzchni, bardzo często należy je właściwie przyciąć. Jakie urządzenia sprawdzą się pod tym względem najlepiej?

Narzędzia ręczne- dla kogo?

Zdobyły już bardzo duże uznanie i popularność, w szczególności wśród domowych majsterkowiczów, którzy lubią realizować różnego typu prace budowlane, remontowe oraz wykończeniowe bez pomocy profesjonalnej grupy naprawcze. Ich największym atutem jest głównie cena. Są to niedrogie urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzą się w sytuacji, gdy mamy do wykonania kilka niewielkich robót. Dla profesjonalistów mogą okazać się pomocne, ale mało efektywne oraz wydajne. Z tego względu ich kupna najczęściej dokonują amatorzy glazurnictwa, którzy chcą samodzielnie zrobić remont domu lub mieszkania.

Również dla profesjonalnych warsztatów

Nie znaczy to jednak, że fachowe warsztaty remontowe mogą ich w ogóle nie kupować. Czasem występuje przecież potrzeba przycięcia jednej płytki ceramicznej albo kamiennej i angażowanie w to sprzętu elektrycznego byłoby zbyt drogie, mało efektywne i czasochłonne. W związku z tym profesjonaliści posiadają w swojej skrzynce narzędziowej przyrządy do ręcznej obróbki materiałów glazurniczych.

Jakie są rodzaje narzędzi?

Pośród najważniejszego sprzętu ręcznego, który służy do cięcia różnego typu płytek ceramicznych możemy wyróżnić: nóż szklarski, szczypce glazurnicze i ręczne przecinarki do płytek.

Nóż szklarski

Nóż szklarski posiada specjalne kółeczko zrobione z wolframu, z użyciem którego zarysowuje się powierzchnię płytki po wytyczonej linii, a później energicznym ruchem przełamuje się ją tak, aby powstały dwa kawałki. Za pomocą tego przyrządu można wykonywać nie tylko nacięcia w linii prostej, ale również kreski krzywoliniowe lub po łuku. Takim samym działaniem charakteryzuje się rysik do glazury.

Kiedy przyda się pilnik wolframowy?

Gdy po użycia noża szklarskiego albo rysika do glazury płytka została przełamana krzywo, jej krawędź jest poszarpana albo fragment nacięcia jest widoczny, trzeba użyć pilnika wolframowego. Za jego pomocą wyeliminować można wszystkie nierówności i skazy powstałe w miejscu przecięcia płytki oraz wyrównać jej brzegi. Przyda się do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Przecinarki do płytek w dobrych cenach na Specnarzedzia.pl. Sprawdź.

Ręczne przecinarki do płytek

Ręczna przecinarka do płytek ceramicznych nazywana jest gilotyną. Jest najpopularniejszym sprzętem używanym do cięcia glazury, gresu i innych materiałów wykończeniowych. Jest złożona ze specjalnie skonstruowanego koła tnącego, które służy do wykonywania prostych i płytkich nacięć wzdłuż linii wyznaczonej na szkliwie. Płytkę przełamuje się na dwie części przez właściwe dociśnięcie stopki gilotyny do powierzchni materiału. Gilotyna służy do cięcia płytek o małej i średniej wielkości. 

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone