Zamknij
REKLAMA

Ceny wody i ścieków w mieście do lipca bez zmian

17:29, 26.12.2016 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Rada Miejska w Sokołowie Podlaskim zdecydowała o przedłużeniu do końca czerwca 2017 r. okresu obowiązywania dotychczasowych taryf opłat za wodę i ścieki.

Sprawą radni zajęli się na przedświątecznej sesji, z wnioskiem w tej sprawie wystąpił PUIK. O powody takiej decyzji i o to, co może się dziać po 1 lipca 2017 r. przewodniczący rady Waldemar Hardej zapytał prezesa PUIK Macieja Węża. 
- Nie wiemy, co będzie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie decyzje zostaną przez rząd i parlament podjęte w sprawach opłat środowiskowych, i jaki mogą mieć wpływ na ceny - mówił szef komunalnej spółki. - Na pewno nie będzie zmian do końca pierwszego kwartału, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć okres obowiązywania dotychczasowych taryf do końca czerwca. Inne zmiany kosztów nie uderzą w nas finansowo.
Waldemar Hardej przypomniał, że media straszyły bardzo wysokimi podwyżkami opłat za wodę. Chodziło o plany rządu wprowadzenia wysokich podwyżek opłat środowiskowych m.in. za pobór wody do celów zaopatrzenia ludności. Szacowano, że skutkować będzie to podwyżką cen wody od kilkunastu do nawet blisko 30 proc.
Przeciwko zmianom ustawy protestował m.in. Związek Miast Polskich, stanowisko przyjął na posiedzeniu w Sokołowie Podlaskim 22 lipca tego roku. - To też chyba było wzięte pod uwagę, skoro o zmianach jest cisza - ocenił Maciej Wąż. 
Uchwałę poparli wszyscy radni. - Miło głosować w takiej sytuacji, gdy nie ma podwyżek. Miejmy nadzieję, że uda się ich uniknąć do końca roku - podsumował glosowanie przewodniczący.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (2)

a1a1

1 0

"Nadzieja" - każdą matkę należy szanować (po co pracować ?)
15:04, 31.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a1a1

0 1

"Nadzieja" - każdą matkę należy szanować (po co pracować ?)
15:06, 31.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone