Zamknij
REKLAMA

Ceranów: budżetu na 2017 r. w grudniu nie uchwalono, są podwyżki pensji wójta i diet radnych i sołtysów

22:55, 29.12.2016 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Rada Gminy Ceranów to jedyny samorząd w powiecie sokołowskim, który nie zaplanował uchwalenia budżetu na 2017 r. w grudniu. Na ostatniej w 2016 roku sesji emocji jednak nie brakowało.

Radni obradowali w czwartek, 29 grudnia. Na początku sesji mieszkańcy zgłosili wiele uwag, co do stanu dróg i jakości prowadzonych napraw. Skarżyli się m.in. na to, że zamiast żwiru firma dostarcza do łatania dróg glinę z kamieniami. Wiele pytań i interpelacji mieli też radni. Wójt Krzysztof Młyński dość chaotycznie, ale bardzo szczegółowo, odpowiadał na nie ponad 2 godziny. Gmina zakończyła realizację zadań w ramach „powodziówek”, na które dostała od wojewody 3,5 mln zł. Do spraw poruszonych na sesji przez radnych i mieszkańców jeszcze wrócimy.
Podejmowanie uchwał poszło szybko. Radni zdecydowali m.in. o podniesieniu pensji wójta. Krzysztof Młyński od 1 stycznia 2017 r. zarabiać będzie 8450 zł brutto. Za uchwałą głosowało 12 radnych, przeciwko był jeden – Grzegorz Zyśk. Na sesji nie było radnej Ewy Częścik. Wójt w wystąpieniu po głosowaniu krótko podziękował - skupił się na wypominaniu radzie, że przez 6 lat dostawał najniższe wynagrodzenie i tylko słyszał obietnice, że podwyżkę dostanie, jeśli pozyska fundusze dla gminy. Jak podkreślił, w 2016 r. zdobył 3,5 mln zł w ramach 7 promes od wojewody. – Jak widać, niektórzy radni dorośli – stwierdził.
Radni – już jednomyślnie - zdecydowali też o podwyższeniu diet dla radnych i sołtysów. Radny za udział w sesji lub posiedzeniu komisji dostanie od przyszłego roku 150 zł, przewodniczący komisji – 180 zł. Dieta sołtysów za udział w sesji została podniesiona z 90 na 100 zł. Bez zmian pozostało wynagrodzenie przewodniczącego rady – to 900 zł miesięcznie.
Na sesji padło pytanie o to, dlaczego rada nie głosuje w grudniu nad budżetem. Krzysztof Młyński odparł, że „to nie jest przestępstwo”, przepisy pozwalają na przyjęcie uchwały do 31 stycznia i z tej opcji gmina skorzysta. Od kilku tygodni nowym skarbnikiem w gminie jest Elżbieta Kazimierczuk – poprzednia skarbnik została odwołana w listopadzie po awanturach na dwóch sesjach.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (3)

ushush

14 1

Śmieszne to wszystko, jaki nasz wójt jest cudowny. Cudowne jest to, że za pieniądze które miał zrobić drogę w swojej rodzinnej miejscowości nie omieszkał zrobić przy swojej posesji przepustu, bez planów. Z resztą każdy przepust na tej nowej drodze jest bez planów! Z tego co mi wiadomo kara za każdy przepust zrobiony bez planów kosztuje 50 tys zł, a jest ich 4! On zachowuje się jak pan i władca! Zapraszam do zapoznania sie z jego projektami i jak zostały zrealizowane! 22:38, 30.12.2016

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SosnaSosna

3 2

Z tą podwyżką dla Wójta może należało zaczekać do wiosny po sprawdzeniu jakości drogi. 21:44, 03.01.2017


CeranowiakCeranowiak

4 0

Bez planów? Skąd Pan ma takie informacje? Z plotek, z domysłów? Zdobył Pan je nielegalnie? Gdybanie jest Pana mocną stroną i rozsiewanie plotek także. 22:41, 08.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone