Zamknij
REKLAMA

Burmistrz na obchodach 3 Maja: Szukajmy wzajemnego zrozumienia

19:56, 03.05.2017 | BOŻENA GONTARZ
REKLAMA
Skomentuj

- Dzisiejsza rocznica przypomina nam, że - niezależnie od sporów politycznych i światopoglądowych – Rzeczpospolita dla każdego Polaka powinna stanowić wartość nadrzędną – mówił podczas obchodów Święta 3 Maja burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula.

W środę, 3 maja, obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza święta, odprawiona w sokołowskiej konkatedrze. Po niej uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta przy dźwiękach Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim szlakiem 4 sokołowskich pomników. Przy każdym – kolejno: tym upamiętniającym ofiary powojennych represji komunistycznych, pomniku Ks. Stanisława Brzóski, św. Rocha i Pomniku Czynu Niepodległościowego złożono wiązanki kwiatów. Przy ostatnim krótkie przemówienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Bogusław Karakula.

- Jak co roku spotykamy się w tym ważnym dla naszego miasta miejscu, pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego, by uczcić kolejną, już 226. rocznicę uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Dzisiejsza data przypomina nam o największej w dziejach naszego kraju reformie ustroju państwa – mówił burmistrz. - Dzieło Sejmu Wielkiego było i na zawsze pozostanie wzorem patriotycznej pracy, mającej na celu modernizację kraju, a co za tym idzie – pomyślność narodu. Przypomina nam, że - niezależnie od sporów politycznych i światopoglądowych – Rzeczpospolita dla każdego Polaka powinna stanowić wartość nadrzędną. Dlatego w hołdzie dla dziedzictwa Konstytucji 3 Maja, dla chwały patriotycznych czynów naszych przodków, starajmy się dziś szukać wzajemnego zrozumienia. Tylko ono pozwoli nam wspólnie pracować dla Polski, dla dobra nas wszystkich i przyszłych pokoleń. 

Burmistrz złożył też życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności wszystkim mieszkańcom, a także gościom, którzy zdecydowali się spędzić tegoroczną majówkę w Sokołowie Podlaskim. Kwiaty pod pomnikiem złożyli: delegacja miasta na czele z burmistrzem i jego zastępcą Krzysztofem Dąbrowskim, senator Waldemar Kraska z przedstawicielami lokalnych struktur PiS, poseł Marek Sawicki w imieniu PSL, władze powiatu na czele ze starostą Leszkiem Iwaniukiem, wójt gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik, przedstawiciele sokołowskich instytucji, firm , stowarzyszeń i reprezentanci szkół. 

(BOŻENA GONTARZ)
REKLAMA

Komentarze (4)

JanushJanush

10 0

Panie z 66 zdjęcia przyniosły bardzo ładne żółte kwiaty.Może wiosnę przyszły witać 17:27, 04.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:-):-)

2 0

rzeczywiście jedyne które nie przyniosły biało-czerwonych tylko żółte. Ale na upartego da się to obronić: panie są z Sokołowskiego Towarzystwa Kulturalnego. Żółty kolor jest w herbie Sokołowa Podlaskiego więc zamiast wytykać pochwalmy je za lokalny patriotyzm :-) 17:46, 04.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do :-)Do :-)

10 0

No nie wiem nie wiem.Jak chłopaki z ...podchwycą pomysł to zielony też będzie można podciągnąć pod barwy naszego miasta. 18:29, 04.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsAs

2 4

Może już lepiej zwrócić uwagę na wymowne zdjęcie - pochód na tle reklam chwilówek i lombardu. 10:36, 05.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018