Zamknij
REKLAMA

W Wyrozębach Caritas tworzy Dom Dziecka "Rafael"

11:21, 08.05.2017 | BG/FOT. CARITAS
REKLAMA
Skomentuj

- Jego działanie ma zerwać ze stereotypem przepełnionego, przestarzałego i ponurego „bidula”. "Rafael" ma być rodzinny i ciepły – podkreślają przedstawiciele Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Pierwszy w diecezji drohiczyńskiej dom dziecka powstaje w obiektach, w których do stycznia 2013 r. mieścił się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Sokołowski SP ZOZ przeniósł placówkę do budynku szpitala w Sokołowie Podlaskim. Właściciel kompleksu w położonych na terenie gminy Repki Wyrozębach - powiat sokołowski - przez kilka lat szukał chętnego na jego zakup. Nabywców odstraszał jednak stan obiektów – wymagających kosztownego remontu. Ostatecznie budynki po ZOL w Wyrozębach nabył na 1 proc. wartości Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i zgodnie z zapowiedziami tworzy tam Dom Dziecka. Miejsce znajdzie w nim 14 dzieci.

- Pomysł stworzenia Domu Dziecka "Rafael" powstał przede wszystkim z chęci pomocy tym, którzy są bezbronni i bezradni - czyli dzieciom. Jego działanie ma zerwać ze stereotypem przepełnionego, przestarzałego i ponurego „bidula”. Rafael ma być rodzinny i ciepły. Tworzyły go będą same dzieci - dorośli będą im towarzyszyli w przejściu przez trudny czas samotności i braku prawdziwej rodziny – podkreślają przedstawiciele Caritas.

Obecnie trwa remont budynku. - Chcemy odnowić i wyposażyć 9 pokoi, kuchnie, jadalnie, świetlice, pokój komputerowy  i telewizyjny. Prace obejmą także park - planowane jest stworzenie w nim miejsc rekreacji, edukacji ekologicznej, ogródków oraz wydzielenie miejsc do uprawiania sportów – informuje Caritas.
Zakończenie remontu, a co za tym idzie otwarcie Domu Dziecka "Rafael", zależy od funduszy i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie.

Więcej w papierowym wydaniu Życia Siedleckiego z 12 maja

(BG/FOT. CARITAS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018