Zamknij
REKLAMA

Szybka akcja strażaków pozwoliła uratować dom na Kupientyńskiej

10:47, 11.05.2017 | INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek, 9 maja, około godziny 16 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie, że na ulicy Kupientyńskiej w Sokołowie Podlaskim z poddasza domu jednorodzinnego wydobywa się gęsty dym.

Dyspozytor natychmiast na miejsce pożaru skierował pluton gaśniczy z JRG Sokołów Podlaski oraz jeden zastęp OSP, a także Policję, ZRM i Pogotowie Energetyczne. Strażacy zastali gęsty dym wydobywający się z poddasza domu jednorodzinnego. Od razu przystąpili oni do akcji gaśniczej, w międzyczasie policjanci zablokowali całkowicie drogę, by usprawnić strażakom akcję gaśniczą, a energetycy odłączyli prąd w płonącym budynku.
Szybka interwencja strażaków spowodowała iż ogień udało się "złapać " w zarodku, co skutkowało zminimalizowaniem strat, a także uratowanie budynku mieszkalnego. Po ugaszeniu pożaru strażakom pozostało przerzucanie rzeczy znajdujących się na poddaszu, ich przelanie oraz dokładne sprawdzenie budynku przed ewentualnymi ukrytymi zarzewiami ognia. Spaleniu uległa część konstrukcji dachowej oraz część dachu i rzeczy składowanych na poddaszu.
Z informacji jakie udało nam się uzyskać od rzecznik prasowego policji w Sokołowie Podlaskim st. sierż Dominiki Rozbickiej, prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.
Cała akcja strażaków trwała ponad 3 godziny. Po zakończeniu akcji, na miejscu pozostała przez godzinę jednostka OSP w celu przypilnowania budynku przez ponownym zapłonem.
Przez czas prowadzenia akcji gaśniczej miejsce zabezpieczała jednostka OSP Nowa Wieś.

(INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018