Zamknij
REKLAMA

Na co dzień gaszą i ratują, raz w roku świętują…

08:15, 12.05.2017 | BG/FOT. BG
REKLAMA
Skomentuj

Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka była okazją do wręczenia odznaczeń, awansów i do podziękowań. Strażacy, którzy od lat cieszą się bardzo wysokim zaufaniem wśród społeczeństwa, usłyszeli tego dnia wiele ciepłych słów.

W uroczystości, zorganizowanej 11 maja w budynku Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim udział wziął Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jarosław Kurek, przedstawiciele zarządu powiatowego OSP, samorządowcy i przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażą. Jak już wcześniej wspominaliśmy, komendant powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Roman Malinowski ogłosił, że odchodzi ze służby, oficjalne pożegnanie zaplanowano 24 maja. 

Podczas obchodów dnia strażaka wręcza się odznaczenia i awanse i tak było i w czwartek. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę wyróżnił st. ogn. Krzysztofa Krakowiaka i st. ogn. Marcina Nasiłowskiego. Brązowy Medal Za Długoletnią Służbę otrzymał mł. bryg. Paweł Dmowski.

Prezydium zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Mazowieckiego ZOSP RP przyznało natomiast Medale za Zasługi dla Pożarnictwa. Złote medale otrzymali: Robert Płocki, Jerzy Wąsoski i mł. ogn. Marcin Wierzbicki. Srebrnymi Medalami Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczeni zostali służący w stopniu młodszego ogniomistrza: Piotr Bartnik, Jacek Czarnocki, Marcin Iwański, Piotr Jaźwiński, Robert Pawlak, Tomasz Plichta, Marcin Ścibor, Rafał Teleńczuk. Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa uhonorowano sekc. Pawła Żylaka
Uroczystość była też okazją do wręczenia awansów. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień kapitana awansował Emila Iwańczuka i Monikę Rogowską. Aspirantem został Andrzej Ruciński. 
Stopień starszego ogniomistrza otrzymał Marek Litwińczuk; ogniomistrza: Piotr Bartnik, Marcin Iwański, Robert Pawlak, Tomasz Plichta, Marcin Ścibor, Rafał Teleńczuk i Marcin Wierzbicki; młodszego ogniomistrza: Łukasz Komar, Robert Strzała i Radosław Wojewódzki; starszego sekcyjnego: Grzegorz Jasieńczuk, Andrzej Maciejec, Andrzej Pniewski, Łukasz Tomczuk, Jarosław Wiktorzak, Paweł Wolski, Sylwester Wrzosek i Tomasz Wrzosek. 
Na stopień starszego szeregowego awansowali natomiast Karol Musiej i Adrian Kalicki.
Wicestarosta Marta Sosnowska, dziękując w imieniu władz powiatu strażakom za ich codzienną służbę podkreśliła, że swoim zaangażowaniem zasłużyli na wdzięczność mieszkańców. – Dzięki waszej pracy mogą spać bezpiecznie, bo wiedzą, że w różnych kryzysowych sytuacjach zawsze mogą na strażaków liczyć – podkreśliła.

Zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski zwrócił z kolei uwagę, że w dzisiejszych czasach strażacy muszą zmagać się z różnymi zagrożeniami i interweniować przy rozmaitych zagrożeniach. – Straż pożarna to wąska nazwa, dziś uczestniczycie także w akcjach związanych z ratownictwem drogowym, w działaniach przeciwpowodziowych, usuwacie skutki innych zagrożeń, ale też zabezpieczacie miejskie imprezy. Za to wszystko dziękuję w imieniu władz miasta, ale i mieszkańców. Dziś podziękowania należą się też waszym rodzinom, które tak jak wy, też żyją waszą służbą na co dzień - dodał Krzysztof Dąbrowski.

Gratulacje odznaczonym i awansowanym i życzenia spokojnej służby złożyli też strażakom: komendant wojewódzki, komendant powiatowy oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOS RP w Sokołowie Podlaskim Wojciech Wicherski.

(BG/FOT. BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018