Zamknij
REKLAMA

Święto Policji w Sokołowie: awanse i wiele pochwał od gości

09:06, 29.07.2017 | BOŻENA GONTARZ
REKLAMA
Skomentuj

- Służba dla społeczeństwa to ogromna odpowiedzialność, ale i wielka satysfakcja - mówił podczas obchodów komendant powiatowy policji Wiesław Nasiłowski.

Sokołowskie obchody Święta Policji zorganizowano w tym roku na placu przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury. Wzięli w nich udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele szeregu sokołowskich instytucji, uczniowie klas mundurowych i mieszkańcy.
- Święto Policji jest dla wszystkich funkcjonariuszy uhonorowaniem ciężkiej i pełnej poświęceń pracy, a także przypomina o randze wykonywanego zawodu - mówił, witając uczestników insp. Wiesław Nasiłowski, komendant powiatowy policji w Sokołowie Podlaskim. -  Jest okazją, by przywołać - być może nie zawsze doceniany - trud policjantów i powiedzieć o ludziach, którzy z oddaniem wykonują swoją pracę i realizują misję - służbę społeczeństwu. Ciąży na nas obowiązek chronienia wartości najwyższych dla ludzi: życia i zdrowia oraz mienia. Służba dla społeczeństwa to ogromna odpowiedzialność, ale i wielka satysfakcja - dodał. 
Jak co roku policyjne święto było okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe. 

Na stopień podinspektora awansował Marek Żero, na sierżanta sztabowego Grzegorz Gargaś, a komisarza - Adam Bujalski i Krzysztof Socha. Stopień aspiranta sztabowego otrzymali: Jarosław Kacprzyk, Marek Jóźwiak, Dariusz Łukasiuk i Bogdan Smolik; starszego aspiranta: Marcin Pykało, Sylwester Głuchowski, Agnieszka Pawelec; aspiranta: Rafał Czarnocki, Łukasz Mątkiewicz, Andrzej Żak, Radosław Plichta i Radosław Malinowski; młodszego aspiranta: Adam Krystoszyk, Tomasz Bartosiak, Marcin Jówko, Tomasz Ślepowroński, Paweł Zawadzki, Dariusz Praski.
Na stopień sierżanta sztabowego awansowali: Małgorzata Czapska, Łukasz Chendoszko i Radosław Mikiel; starszego sierżanta - Sebastian Piwko; sierżanta - Jakub Puchała i Agnieszka Pikacz. Awans na starszego posterunkowego dostali: Marcin Szurowski, Leszek Ufnal, Kamil Sikorski, Kamil Krasnodębski, Sylwester Bazyluk i Izabela Nowotniak.

Gratulacje i podziękowania za codzienną pracę na rzecz mieszkańców złożył policjantom poseł Marek Sawicki. - Sondaże pokazują, że wasza służba jest coraz lepiej oceniana przez społeczeństwo. Dają wam one zaufanie społeczne na poziomie 65 proc. Z takich ocen możecie być naprawdę dumni - mówił. - Życzę odpowiedzialnej i bezpiecznej służby, spokojnych powrotów do domów i rodzin. Życzę także, żebyście jak my wszyscy obywatele, pełnymi garściami czerpali z tej dobrej zmiany, z którą mamy w tej chwili do czynienia.
- Gratuluję awansów, myślę, że docenianie przez przełożonych jest tym, na co czekacie - mówił senator Waldemar Kraska. - Wasza praca jest ciężka i trudna, bo egzekwowanie prawa nie wszystkim się podoba. Ale sokołowska policja jest wzorem do naśladowania. Widać was na ulicach, reagujecie w razie potrzeby, ale też nie jest to obecność szczególnie represyjna. Jeśli chodzi o wyniki i statystyki, poprzeczka już jest przez sokołowską policję postawiona bardzo wysoko i trudno będzie ją jeszcze podnosić. Myślę, że obecny rząd docenia waszą pracę, podnosząc uposażenia, co jest bardzo istotne. Mam nadzieję, że za rok awansów będzie jeszcze więcej.
- Dziękuję za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Statystyki co roku wskazują, że jesteście w czołówce województwa. Mieszkańcy dzięki temu czują się bezpieczniej - mówił z kolei starosta sokołowski Leszek Iwaniuk.
- W różnych częściach Polski współpraca samorządowców z policją różnie się układa. W powiecie sokołowskim nigdy nie mieliśmy z tym problemów. Gratulując dzisiejszych awansów, wyrażam nadzieję, że nadal tak będzie - mówił wójt gminy Sokołów Marcin Pasik, dziękując w imieniu samorządowców policjantom.

(BOŻENA GONTARZ)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone