Zamknij
REKLAMA

Recykler pozwoli taniej remontować drogi powiatowe

09:11, 03.08.2017 | BG/FOT. POWIAT SOKOŁOWSKI
REKLAMA
Skomentuj

Urządzenie służy do powtórnego wykorzystania mas bitumicznych z dróg. Ma obniżyć koszty remontów powiatowych dróg.

Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim kupiło niedawno recykler mobilny wraz z osprzętem, czyli walcem, skrapiarką do substancji bitumicznych oraz przyczepą do transportu walca i skrapiarki. Całość kosztowała ok. 100 tys. zł.

Recykler to maszyna służąca do powtórnego podgrzania i przerobu materiału uzyskanego ze starych mas bitumicznych. Wykorzystywanie odzyskanego z nawierzchni materiału pozwala na oszczędności w porównaniu do zakupu asfaltu lanego. Zaletą recyklera mobilnego jest też prosta obsługa oraz możliwość dokonywania napraw nawierzchni asfaltowych niezależnie od pory roku. 

Zatrudnieni przez starostwo pracownicy cały czas prowadzą prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg. Wycinane są krzaki przy drogach powiatowych. Zarządca dróg powiatowych własnym sprzętem kosi pobocza oraz zbiera z nich nadmiar ziemi, oczyszcza i odtwarza przydrożne rowy. Naprawione zostały przepusty pod drogami powiatowymi, usunięto poważne awarie w miejscowościach: Gródek, Czekanów oraz Rogów. 
W tym roku powiat przebudował 3 kilometry dróg. Prace prowadzono na ul. Armii Krajowej w Kosowie Lackim oraz w miejscowościach: Tosie, Buczyn Szlachecki, Suchodół, Jabłonna Lacka – Toczyski, Kamianka – Czekanów, Liszki, Kowiesy – Rozbity Kamień i Paczuski Duże.
W tym roku dostanie jeszcze przebudowany odcinek drogi Józin – Kamianka o długości 1,25 km. Na inwestycję powiat dostał dotację od marszałka województwa, w kosztach partycypuje też gmina Repki.

(BG/FOT. POWIAT SOKOŁOWSKI)
REKLAMA

Komentarze (2)

mieszkaniecmieszkaniec

9 0

Tak. Wasze "naprawy". Był dołek, teraz nalane smoły, posypane grysem i z dołka zrobiły sie górki. Plomby można pogubić na tych "naprawionych" drogach , szczególnie jadąc rowerem... Zamiast dążenia do uzyskania równej nawierzchni po wylaniu smoły i przyklepaniu grysu łopatą jedzie się jak po kocich łbach. 09:27, 03.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobertRobert

2 0

Ukłon w stronę motocyklistów. Za te sypanie grysem w takiej ilości kryminał dla tych co sypią! Uklepią łopatą i 10x więcej grysu lata po całej ulicy. Gdzie sens i logika zatrudniać ludzi, kupować i utrzymywać maszyny, jak taniej i na dłużej można zrobić nowy asfalt. 18:31, 19.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018