Zamknij
REKLAMA

Walka ze szrotówkiem, piece, Kościółek. Na co miasto pozyskuje dotacje.

09:02, 30.09.2017 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Na ubiegłotygodniowej sesji rady miejskiej burmistrz Bogusław Karakula przedstawił sprawozdanie na temat starań o pozyskanie pieniędzy z zewnątrz, podjętych od ostatniej, czerwcowej sesji.

Przypomnijmy, że trwa przebudowa stadionu miejskiego, na inwestycję tę w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej  Ministerstwa Sportu i Turystyki Warszawie miasto Sokołów Podlaski pozyskało 807 tys. zł. Powiat sokołowski realizuje natomiast projekt „Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach dla Powiatu Sokołowskiego”, finansowany z funduszy unijnych. Wartość projektu dla miasta wynosi 243,5 tys. zł, dotacja - 178,5 tys. zł. 

Lokale socjalne
6 lipca miasto otrzymało dotację w wysokości: 85 tys. zł na projekt „Zmiana sposobu użytkowania części istniejącego budynku gospodarczego na lokale socjalne wraz z robotami budowlanymi w Sokołowie Podlaskim, ul. Oleksiaka Wichury”, w ramach Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Natomiast 29 sierpnia samorząd podpisał umowę na dofinansowanie w wysokości 192 tys. zł zł II etapu tego projektu z przeznaczeniem na 5 lokali socjalnych, także w ramach Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

Usuwanie eternitu
18 lipca decyzją zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie projekt  „Wymiana pokryć dachowych z płyt azbestowo – cementowych na terenie miasta Sokołów Podlaski” w ramach programu „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego” otrzymał dofinansowanie  w wysokości: 28,9 tys. zł

Bulwar – strefa rekreacji
Miasto wybrało wykonawcę robót budowlanych związanych z rozbudową placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy ul. Bulwar. Mają tam pojawić się nowe urządzenia do ćwiczeń i nowe atrakcje dla dzieci. 30 czerwca samorząd złożył wniosek o dofinansowanie w wysokości 32 tys. zł projektu „Rozbudowa placu zabaw przy ulicy Bulwar – utworzenie strefy rekreacji” w ramach Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż 2017 Ministerstwa Sportu. 

Walka ze szrotówkiem i…

Zakończyły się prace związane z cięciami pielęgnacyjnymi drzew oraz z zabezpieczeniem kasztanowców białych poprzez zastosowanie pułapek feromonowych na szrotówka kasztanowcowiaczka na terenie zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego przy ul. Lipowej w Sokołowie Podlaskim. Do realizacji całości zadania pozostało wykonanie jesiennych nasadzeń drzew. Na prace miasto pozyskało dotację w wysokości 18,7 tys. zł w ramach programu „Zadania z zakresu ochrony przyrody” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Kościółek z dofinansowaniem
Miasto Sokołów Podlaski zakończyło i rozliczyło prace związane z czyszczeniem i bieżącą konserwacją cieków wodnych na terenie miasta Sokołów Podlaski.  Na II etap prac związanych z regulacją rzeczki Kościółek samorząd pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie niemal 100 tys. zł.

Dofinansowanie do wymiany pieców
Miasto skorzystało z funduszy WFOŚiGW przy realizacji projektu „Ekologiczny Sokołów Podlaski - IV etap”, w ramach programu „Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego - ograniczenie emisji zanieczyszczeń”  poprzez modernizację kotłowni”. 25 sierpnia podpisano umowę o dofinansowanie zakupu 31 pieców gazowych dla mieszkańców miasta, a 8 września 2017 r. złożono rozliczenie dotacji w wysokości ponad 142,3 tys. zł.

Oświata 
14 września miasto złożyło wniosek o dofinansowanie pomocy  dydaktycznych dla wszystkich szkół podstawowych o wartości 70 tys. zł z programu „Aktywna Tablica” 

Wnioski do ministerstwa
Do pilotażowego naboru w programie „Pakiet dla średnich miast” Ministerstwa Rozwoju oraz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. miasto Sokołów Podlaski 30 sierpnia zgłosiło 2 projekty: „Termomodernizacja Budynków Oświaty na terenie Miasta Sokołowa Podlaskiego”, „Rewitalizacja Miasta Sokołów Podlaski - kontynuacja budowy Parku Przemysłowego Sokołów Podlaski na terenach dawnej cukrowni”.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (2)

harpharp

5 0

walka z robactwem na kasztanach to palenie liści nie zakopywanie wiem po własnej praktyce tak samo jest z klaszczemy dziadek zawsze wypalał miedze łąki i nie było kleszczy po un oni dyktują nam te bzdurne przepisy i mamy toco mamy 12:18, 01.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlaAla

0 4

Dziadek nie miał dostępu do internetu, ale Harper ma i nie czyta
http://www.pomozmykasztanowcom.pl/index.php/page/jakpomoc 16:27, 01.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018