Zamknij
REKLAMA

Z tej inwestycji gmina Bielany ma podwójną korzyść

12:27, 06.10.2017 | BG
REKLAMA
Skomentuj

GDDKiA wyremontowała chodnik biegnący od skrzyżowania w Bielanach do tamtejszego Zespołu Oświatowego. Stara kostka została wykorzystana na parkingach przy szkołach.

Chodnik przy drodze krajowej w Bielanach ułożony został kilka lat temu. To ważna inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, którzy kształcą się w Zespole Oświatowym im. Królowej Jadwigi w Bielanach. Ale po kilku latach użytkowania chodnik wymagał naprawy. Prace Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadziła w wakacje, zakończyły się w sierpniu.
- Do wykonania remontu przyczyniło się wiele osób, którzy chętnie służyli pomocą zarówno na etapie planowania jak również wykonawstwa. Motorem napędowym w całym przedsięwzięciu były prośby mieszkańców, poparte podaniami sołtysów wsi Bielany -Żyłaki i Bielany-Wąsy oraz pismo pani dyrektor i Rady Rodziców ZO Bielany Jarosławy z prośbą o pilny remont chodnika. W tej sprawie interweniowałem u dyrektora GDDKiA Mariana Gołosia, wspierał nas senator Waldemar Kraska - mówi wójt Zbigniew Woźniak. - Przyjechali przedstawiciele tej instytucji, obejrzeli na miejscu chodnik i stwierdzili, że remont nie jest możliwy, m.in. ze względu na uszkodzenia betonowych krawężników i trzeba wszystko ułożyć od nowa. GDDKiA całą inwestycję zrobiła, za swoje pieniądze. Została nam oddana stara kostka, którą wykorzystaliśmy do ułożenia na parkingach przy szkołach w Bielanach i Rozbitym Kamieniu. Rodzice uczniów z obu placówek są bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania, wraz z gminną spółką PUK Bielany pomagali w pracach. Z tej inwestycji mieliśmy zatem podwójną korzyść: nowy chodnik i kostkę do ponownego wykorzystania - wyjaśnia wójt.

( BG)
REKLAMA

Komentarze (3)

mieszkaniecmieszkaniec

3 0

Senatorze dziękujemy i prosimy o jeszcze:) 23:17, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Bielan WMieszkaniec Bielan W

4 0

Jest bardzo ladnie. Tak powinny wygladac cale Bielany przy drodze krajowej. Panie Senatorze - dobra zmiano, liczymy ze w przyszlym roku tak bedzie.
Dziekujemy.
Wdzieczni Mieszkancy 18:59, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marcin MieszkaniecMarcin Mieszkaniec

4 0

Super chodnik do szkoły ! Bielany Wąsy czekaja..
19:02, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018