Zamknij
REKLAMA

Kolejny raz sokołowianie udowodnili, że mają wielkie serca

10:28, 23.11.2017 | BG/FOT. AKK
REKLAMA
Skomentuj

Blisko 40 tys. zł zebrano w środę, 22 listopada, podczas koncertu charytatywnego na rzecz Michała Wierzbickiego, harcerza z Hufca ZHP w Sokołowie Podlaskim.

Michał wraca do zdrowia po ciężkim urazie kręgosłupa, którego doznał latem. Potrzebuje wsparcia finansowego, bo poddawany jest kosztownej rehabilitacji. W pomoc zaangażowali się nie tylko harcerze, ale wielu młodszych i starszych mieszkańców miasta.
W środę na jego rzecz zorganizowano w Sokołowskim Ośrodku Kultury koncert charytatywny. Pieniądze zbierano podczas licytacji na scenie, ze sprzedaży biletów - cegiełek i podczas tzw. licytacji stolikowej. Koncert z wielką energia poprowadziły aktorki, Lidia Sadowa, Monika Mazur, Olga Kalicka i Misheel Jargalsaikhan. 
Kolejne odsłony licytacji przeplatane były występami sokołowskich artystów - na scenie pojawili się: Gimnazjal Band, Sąlepsi, Manufaktura Dźwięków, Voci Voci i Voci Cantati. Na koniec specjalną wiązankę ulubionych piosenek harcerskich Michała zaśpiewali sokołowscy harcerze z Zespołu Harcerskiego „Watra”. On sam podziękował wszystkim za pomoc - nagranie zarejestrowane wcześniej zaprezentowano widzom podczas koncertu. 

Podczas licytacji cenę tysiąca złotych lub więcej udało się uzyskać m.in. za dzień z burmistrzem Bogusławem Karakulą, koszulkę z autografami siatkarzy Skry Bełchatów i projekt kuchni. Kolejne licytacje przedmiotów, których organizatorzy akcji nie zdążyli sprzedać w środę, odbywać się będą od 24 listopada na stronie wydarzenia wydarzenia na Facebooku „Serce dla Harcerza” PomóżMY wstać Michałowi.

Michał jest podopiecznym Fundacji AVALON. Darowizny na jego rzecz można wpłacać na konto: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 - tytuł wpłaty: Wierzbicki,8092
Nazwa odbiorcy: Fundacja AVALON - bezpośrednia pomoc niepełnosprawnym 
ul. Michała Kajki 80/82 lok.1, 04-620 Warszawa
Można pomagać wysyłając SMS o treści: POMOC 8092 
pod numer 75 165 (koszt: 6,15zł brutto)
lub przekazać na rzecz Michała 1% podatku: Nr KRS: 0000 2708 09 - w rubryce informacje uzupełniające: Wierzbicki 8092

 

(BG/FOT. AKK)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone