Zamknij
REKLAMA

Gmina Repki wyremontuje dwie kolejne drogi

07:50, 07.05.2022 | MATERIAŁ UG REPKI
Skomentuj
REKLAMA

5 maja w Urzędzie Gminy Repki podpisano dwie umowy na realizację inwestycji drogowych. Wykonawcą obu zadań będzie firma Wikrusz z Miedzny.

Pierwsza inwestycja to „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Czaple-Kolonia”. Na jej realizację gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych), stanowiące 60% wartości inwestycji. Prace będą polegały na odtworzeniu nawierzchni asfaltowej o długości blisko. 3,2 km wraz z obustronnymi poboczami oraz wykonaniu oznakowania drogowego. Wartość umowy wynosi 1 849 194,69 zł.

- Należy zaznaczyć, że ta inwestycja jest drugim największym przedsięwzięciem drogowym realizowanym przez gminę Repki w 2022 r. Wykonanie tego zadania nie byłoby możliwe bez uzyskania tak wysokiego wsparcia ze środków rządowych – podkreśla wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk.

Drugie zadanie, na które podpisano umowę, dotyczy przebudowy drogi wewnętrznej w miejscowości Rogów (działka nr 617). W tym przypadku gmina Repki złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji z Budżetu Województwa Mazowieckiego na zadania określone w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Zakres prac obejmie wykonanie nawierzchni asfaltowej o długości blisko 400 m wraz z obustronnymi poboczami. Wartość umowy wynosi 239 273,82 zł.Jak podkreśla pani wójt, realizacja obu inwestycji będzie służyć lokalnym społecznościom, przyczyniając się do poprawy ich bezpieczeństwa na drogach oraz podniesienia komfortu uczestników ruchu.

(MATERIAŁ UG REPKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%