Zamknij
REKLAMA

Pieniądze dla Bielan, Repek, Jabłonny Lackiej i Kosowa Lackiego

09:19, 23.06.2022 | OPR. BGG
Skomentuj Do tego budynku po remoncie przeniesiony zostanie Urząd Miasta i Gminy Kosów Lacki FOT. UMiG KOSÓW LACKI
REKLAMA

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” samorząd województwa mazowieckiego przekaże fundusze na inwestycje w czterech gminach z powiatu sokołowskiego.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, władze Mazowsza po raz kolejny wspierają samorządy lokalne w realizacji projektów infrastrukturalnych. – „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to nasz największy program wsparcia, w tym roku przeznaczamy na niego 207 mln zł. Potrzeby są ogromne. To nie tylko dofinansowanie do budowy i rozbudowy sieci dróg gminnych i powiatowych, ale także środki na tworzenie nowych i modernizacje już istniejących świetlic wiejskich, budowę strażnic czy mostów. Dziś wspieramy kolejnych 115 inwestycji, spośród których 16 realizowanych będzie na terenie subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.

Wsparcie w wysokości ponad 28 mln zł otrzyma 16 projektów z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego, w tym 4 z powiatu sokołowskiego.

Gminie Bielany przyznano 2,3 mln zł na projekt „Poprawa dostępności usług dla mieszkańców” - chodzi o rozbudowę urzędu gminy.
Gmina Repki otrzymała 357,745,50 zł na modernizację świetlicy wiejskiej w miejscowości Skrzeszew.
Gmina Jabłonna Lacka skorzysta z dwóch dofinansowań na wymianę czynników grzewczych wraz z montażem instalacji odnawialnych źródeł energii – z jednego samodzielnie, na kwotę 1,086 mln zł, z drugiego we współpracy z gminą Korczew (tu łączna kwota to 1,914 mln zł).
Natomiast gmina Kosów Lacki dostanie 1,2 mln zł na przebudowę budynku komunalnego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki.

(OPR. BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%