Zamknij
REKLAMA

Trwa przebudowa drogi Lebiedzie - Dzięcioły Bliższe

16.06, 18.08.2022 BGG/FOT. UG STERDYŃ
Skomentuj
REKLAMA

To jedno z zadań, na które gmina Sterdyń otrzymała pieniądze Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 1,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie „Przebudowa drogi gminnej 390911W w miejscowości Szwejki oraz przebudowa drogi gminnej 390909W Sterdyń - Dzięcioły - Chądzyń na odcinku Lebiedzie - Dzięcioły Bliższe”.

- Nawierzchnia drogi, która była bardzo cienka, wymagała przebudowy, pojawiły się liczne spękania i ubytki w jezdni. Kilkukrotnie prowadzony był już remont, łataliśmy dziury przy użyciu grysu i emulsji. Dzięki dofinansowaniu możliwa jest kompleksowa przebudowa – wyjaśnia wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska.

Nowa nawierzchnia położona zostanie na odcinku o długości 650 m. Na całej długości jezdni ułożona zostanie wzmacniająca geosiatką. Nawierzchnia składać się będzie z dwóch warstw z mieszanek mineralno-asfaltowych o łącznej grubości 9 cm po zagęszczeniu, oczyszczone będą rowy i wykonane zostaną pobocza.

- W ramach tego samego dofinansowania zostanie wykonana przebudowa drogi gminnej w miejscowości Szwejki, na odcinku 995 m. Obecnie część odcinka jest drogą gruntową. Dzięki tej inwestycji powstanie jeden ciąg drogi gminnej o nawierzchni asfaltowej na odcinku ponad 2 km – informuje zastępca wójta gminy Sterdyń Tomasz Rostkowski.

(BGG/FOT. UG STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Janek Janek

7 0

I to jest porządna robota dają siatkę i na to dwie warstwy masy razem 9 cm. taka droga to poleży spokojnie ze 20 lat lat bez remontu a nie tak jak kiedyś lali masy po 3 cm jedną warstę aby tylko czarno było i ludzi ucieszyć na trochę. 08:29, 19.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%