Zamknij
REKLAMA

Świętowali w Czerwonce i Chmielewie

22.55, 13.11.2022 INFO: UG SOKOŁÓW PODLASKI/FOT. BEATA GROMEK Aktualizacja: 15.07, 14.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W gminie Sokołów Podlaski uroczystości związane z uczczeniem kolejnej rocznicy tak ważnego wydarzenia, jakim było odzyskanie w 1918 r. niepodległości przez Polskę, obchodzone były w Czerwonce oraz w Chmielewie. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu terytorialnego z terenu gminy Sokołów Podlaski z wójtem Januszem Kur na czele oraz mieszkańcy.

[FOTORELACJA]945[/FOTORELACJA]

O godzinie 11.30 w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce Grochowskiej proboszcz ks. Jakub Buczyński odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej wójt Janusz Kur złożył kwiaty pod Kopcem Pamięci w Czerwonce usypanym na cześć żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. Delegacje zespołów oświatowych z terenu Gminy Sokołów Podlaski oddały hołd poległym poprzez zapalenie zniczy.

Następnie uczestnicy obchodów udali się do Chmielewa, na plac przed świetlicę wiejską, gdzie uroczyście podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt wzniesiony z inicjatywy mieszkańców Chmielewa.
Uroczyste podniesienie flagi na maszt w Chmielewie to zwieńczenie projektu „Pod biało-czerwoną”, organizowanego pod patronatem Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego
Dzięki głosom naszych mieszkańców, gmina Sokołów Podlaski otrzymała dofinansowanie w kwocie 8 000 zł na zakup masztu i flagi Rzeczypospolitej Polskiej, która od dziś będzie dumnie powiewać przed świetlicą wiejską w Chmielewie i która będzie symbolem przywiązania mieszkańców do wartości narodowych.
Wójt gminy podziękował za obecność na uroczystościach pocztom sztandarowym ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy, pocztowi sztandarowemu Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Sokołów Podlaski oraz pocztom sztandarowym z zespołów oświatowych, a także harcerzom z Grochowa, delegacjom ochotniczych straży pożarnych, stanowiącym poczet flagowy żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej z jednostki strzeleckiej „Niezłomni”, a także mieszkańcom Chmielewa za patriotyzm i gościnność.

(INFO: UG SOKOŁÓW PODLASKI/FOT. BEATA GROMEK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

OJ...OJ...

2 0

Komendancie Gminny dh. Sławku poprzepinaj TE ,, odznaki ,, regulaminowo strażakom. Jest jakiś regulamin , a ONI wyglądają ja ,, pokraki ,,. Wzorka u jednego po prawo a u drugiego po lewo - ALE u OBU nieregulaminowo - Wysługa ,, LAT ,, też to samo. 09:42, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%