Zamknij
REKLAMA

W Sterdyni świętowali oficjalnie i na sportowo

18.16, 14.11.2022 UG STERDYŃ Aktualizacja: 18.25, 14.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 11 listopada, w Sterdyni uroczyście obchodzono Święto Niepodległości.

[FOTORELACJA]947[/FOTORELACJA]

Zapoczątkowała je msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Sterdyni. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych z terenu gminy Sterdyń
Po mszy zebrani udali się pod pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej, gdzie poszczególne delegacje złożyły wieńce. W imieniu samorządu gminy Sterdyń kwiaty złożyli: wójt Grażyna Sikorska, przewodniczący Rady Gminy Sterdyń Andrzej Pogorzelski oraz zastępca wójta Tomasz Rostkowski.
Zgromadzeni mieszkańcy w asyście Orkiestry Dętej OSP Sterdyń wspólnie odśpiewali hymn państwowy.
Następnie głos zabrała pani wójt, która w swoim wystąpieniu mówiła o wyjątkowym znaczeniu obchodów Święta Niepodległości dla wszystkich Polaków. Pani wójt złożyła serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom gminy i przybyły gościom biorącym udział w tegorocznym „Święcie Niepodległości”.
Po zakończeniu uroczystej części odbył się XII Bieg Niepodległościowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i batoniki, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych puchary ufundowane przez Wójta Gminy.
Na zakończenie serwowana była gorąca grochówka, którą przygotowały panie z Zespołu Szkół w Sterdyni. Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Sterdyń, Zespół Szkół w Sterdyni, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni.

(UG STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Kamila AKamila A

1 0


Brawo Oliwko👏👏👏♥️♥️♥️🥰🥰🥰🥰
22:05, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%