Zamknij
REKLAMA

Do sokołowskich przedszkoli i żłobka trafiły oczyszczacze powietrza

10.33, 20.11.2022 MARTA LEŚNICZUK/UM SOKOŁÓW PODLASKI Aktualizacja: 11.39, 01.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd miejski kupił je w ramach realizacji zadania „Zakup profesjonalnych oczyszczaczy powietrza dla wszystkich przedszkoli miejskich i żłobka na terenie Miasta Sokołów Podlaski” współfinansowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Oczyszczacze powietrza otrzymały Miejskie Przedszkole nr 2, Miejskie Przedszkole nr 2 – oddział przy ul. Repkowskiej 3 w Sokołowie Podlaskim, Miejskie Przedszkole nr 3, Miejskie Przedszkole nr 4, Miejskie Przedszkole nr 5, Żłobek Miejski w Sokołowie Podlaskim.

Po zamontowaniu oczyszczaczy jakość powietrza w salach przedszkolnych ulegnie znacznej poprawie. Przekazane urządzenia wyposażone zostały w technologię, która zapewnia usuwanie smogu, alergenów, roztoczy, bakterii wirusów i rekomendowane są do pomieszczeń, w których dłużej przebywają dzieci. Najmłodsi mieszkańcy są najbardziej narażeni na choroby oraz skutki zanieczyszczonego powierza, ponieważ ich układ odpornościowy dopiero się rozwija.

Oczyszczacze są dostosowane do potrzeb typowej sali przedszkolnej. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w wysokiej klasy filtry HEPA, które wychwytują pyły i szkodliwe dla zdrowia substancje oraz alergeny. Dzięki temu najmłodsi mają szansę ustrzec się przed smogiem i problemami zdrowotnymi związanymi z zanieczyszczonym powietrzem w tym m.in. alergią.
Niewątpliwie jest to kolejny zdecydowany krok Miasta Sokołów Podlaski w stronę walki z zanieczyszczeniami powietrza, który pozwoli najmłodszym oddychać czystszym powietrzem. Oczyszczacze powietrza w przedszkolach, to także jedno z działań, które ma także wymiar edukacyjny.
Miasto dofinansowuje także wymianę starych urządzeń grzewczych i prowadzi akcje informacyjne, spektakle teatralno-ekologiczne dla najmłodszych, poruszające temat niskiej emisji. Oczyszczacze powietrza dla każdej z 6 placówek, to nie tylko lepsze powietrze dla najmłodszych, ale również zwrócenie uwagi dorosłym, by zaczęli przykładać większą wagę do stosowanego w ich domach źródła ogrzewania.
Zadanie „Zakup profesjonalnych oczyszczaczy powietrza dla wszystkich przedszkoli miejskich i żłobka na terenie Miasta Sokołów Podlaski” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

(MARTA LEŚNICZUK/UM SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TotalalfaTotalalfa

1 3

Po co ten zakup 20:39, 20.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RezultatRezultat

1 0

Rezultat będzie taki, że UM zutylizował pieniądze podatnika. Drugi rezultat dzieci będą miały więcej alergii. 19:29, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%