Zamknij

Spłonęło 7 hektarów lasu i nieużytków oraz domek letniskowy

22:41, 10.04.2018 | INFO: SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. OSP MIĘDZYLEŚ
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek, 9 kwietnia, około godziny 15  do Powiatowych Stanowisk Kierowania Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim oraz w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru lasu oraz nieużytków rolnych w miejscowości Maliszewa w gminie Kosów Lacki.

Ze względu na to, iż  miejscowość jest położona na granicach powiatów sokołowskiego i węgrowskiego, dyżurni zaalarmowali strażaków z obu samorządów. Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce akcji, zastały rozwijający się pożar suchych traw oraz częściowo lasu. Przystąpili do gaszenia oraz obrony dalszej części drzewostanu tak, aby pożar nie rozprzestrzenił się na większą powierzchnię. Akcję utrudniał porywisty wiatr, co powodowało szybkie rozprzestrzenianie się ognia.
Spaleniu uległo około 7 ha lasu i nieużytków rolnych, a także domek letniskowy zlokalizowany w lesie. Strażacy walczyli z ogniem przez około 2 godziny, po czym czekało ich 'żmudne' przelewanie pogorzeliska. Jedna z jednostek biorących udział w akcji, po jej zakończeniu miała nadzorować miejsce pożaru do godziny 22:00.
W akcji brali udział strażacy z powiatu sokołowskiego – z JRG Sokołów Podlaski, OSP Kosów :Lacki, OSP Chruszczewka i OSP Trzciniec Duży oraz z powiatu węgrowskiego: 3 zastępy JRG Węgrów, OSP Międzyleś, OSP Wrotnów, OSP Miedzna, OSP Stare Lipki i OSP Stoczek.

(INFO: SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. OSP MIĘDZYLEŚ)
REKLAMA

Komentarze (4)

SzacunSzacun

10 2

Straż pożarna to super-porządni goście. Tylko oni i ratownicy medyczni (chyba) są TYLKO od pomagania (a nie od "karania mandatami" i innej sowieckiej wujni). 23:16, 10.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

las las

3 7

Spłonęło poszycie lasu czy las bo to jest różnica 04:53, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do lasdo las

6 3

szukasz dziury w całym czy nie rozumiesz polskiego tekstu? 08:44, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Las PalmasLas Palmas

4 3

Nie mądrz się, bo las zadał trafne pytanie... 13:45, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone