Zamknij

Drugie podejście z sukcesem. Będzie kolejna powodziówka!

13:27, 11.07.2018 | BG/FOT. UG SABNIE
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek, 9 lipca, wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński podpisał umowę z firmą, która zbuduje odcinek drogi Hilarów – Skibniew.

Pieniądze od wojewody z powodziówek na to zadanie gmina dostała w ubiegłym roku, ale dość późno, bo w listopadzie. Warunek był jeden – trzeba było wykonać prace do końca roku. Nie udało się jednak znaleźć wykonawcy i fundusze przepadły. A droga do programu MSWiA kwalifikowała się jak najbardziej. Podczas wiosennych roztopów była zamykana, bo stawała się nieprzejezdna.
Wojewoda dał jednak drugą szansę samorządowi gminy Sabnie i w tym roku inwestycja znów została dofinansowana z funduszy zawiązanych z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych pochodzących z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przekazanych przez wojewodę mazowieckiego.
Tym razem przetarg wyłonił wykonawcę. Umowę wójt podpisał z władzami firmy MIKST - prezesem Waldemarem Sitkiem oraz wiceprezesem Dariuszem Ostaszem. Dotyczy ona przebudowy drogi gminnej Hilarów - Skibniew. Wartość inwestycji wynosi blisko1,15 mln zł brutto. W ramach zadania zaplanowano przebudowę 1733 metrów bieżących drogi (od Hilarowa do granicy z gminą Sokołów Podlaski; cześć drogi na terenie Gminy Sokołów została zbudowana w ubiegłym roku, także w ramach powodziówek). Termin realizacji to 31 października 2018 r. 
Inwestycja jest dofinansowana ze środków zawiązanych z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych pochodzących z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przekazanych przez wojewodę mazowieckiego.

(BG/FOT. UG SABNIE)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone