Zamknij
REKLAMA

W Sterdyni też zdobyli fundusze na laptopy do zdalnego nauczania

15:06, 20.05.2020 | INFO/FOT. UG STERDYŃ
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Sterdyń otrzymała grant w wysokości 45 tys. zł. oraz zakwalifikowała się do pozyskania drugiego grantu w kwocie 55 tys. zł. Pieniądze przeznaczone są na sprzęt do zdalnego nauczania.

Gmina Sterdyń za otrzymała grant wysokości 45 tys. zł. i zakupiła sprzęt komputerowy w ramach projektu #zdalnaszkoła. Kupionych zostało 18 laptopów ze słuchawkami z przeznaczeniem dla uczniów. Laptopy zostały przekazane Zespołowi Szkół w Sterdyni oraz Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Łazowie. Będą wspierać uczniów, którzy nie posiadają odpowiedniego sprzętu do nauczania zdalnego.
- Gmina Sterdyń w maju złożyła kolejny wniosek o grant w kwocie 55 tys. zł. na zakup sprzętu komputerowego. Planujemy zakupić laptopy oraz tablety dla uczniów. Po zakończeniu pandemii laptopy pozostaną w szkołach i będą stanowiły wyposażenie pracowni komputerowych - wyjaśnia wójt Grażyna Sikorska.
Grant pochodzi z Ministerstwa Cyfryzacji, które ogłosiło nabór wniosków o powierzenie grantu na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, dostępu do Internetu w ramach projektu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

(INFO/FOT. UG STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA