Zamknij
REKLAMA

Repki też z sercem podeszły do plastikowych nakrętek

10:12, 15.01.2021 | OPR. BGG/FOT. UG REPKI
Skomentuj
REKLAMA

Przed budynkiem Urzędu Gminy w Repkach w dniu 12 stycznia 2021 r. pojawił się czerwony pojemnik w kształcie serca. Będzie on służył do gromadzenia plastikowych nakrętek.

Plastikowe nakrętki – od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej, szamponów, płynów do płukania, pasty do zębów itp. – są w każdym domu. Zamiast trafiać z innymi odpadami plastikowymi do śmieci mogą pomóc w akcjach charytatywnych. Kształt pojemnika na nakrętki wskazuje na charytatywny wymiar prowadzonych zbiórek, ale pojemnik będzie służyć również do edukacji ekologicznej.
- Warto zastanowić się, czy rzeczywiście wszystko, co na co dzień trafia do śmietnika, jest już w 100% bezużyteczne. Nakrętki nie tylko zyskują drugie życie jako surowiec wtórny wysokiej jakości, oddzielony od pozostałych plastików, ale także pełnią funkcję charytatywną podkreśla wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk. - Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców o włączenie się do zbiórki nakrętek. Pojemnik został wykonany i przekazany bezpłatnie przez Zakład Przemysłowo Usługowy BPMET Piotra Kazimierczuka z miejscowości Sawice-Bronisze, która była również współinicjatorem akcji.

(OPR. BGG/FOT. UG REPKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MM

1 0

I super tak trzymać. Bardzo chętnie tam ,, coś,, wrzucę bo nakrętek całkiem sporo w domu mam.👍🙂 11:07, 17.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%