Zamknij
REKLAMA

Znikną wielkie dziury, będzie nowy asfalt

09:53, 16.04.2021 | BGG/FOT. UG STERDYŃ
Skomentuj
REKLAMA

Twa przebudowa drogi w miejscowości Grądy. Gmina Sterdyń na inwestycję otrzymała wysokie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dotacja pozyskana z FDS to ponad 692 tys. zł, a całkowity koszt inwestycji – 977,6 tys. zł. Wykonawcą wybranym w przetargu nieograniczonym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „MIKST”.
Przewidziany zakres robót do wykonania: wymiana konstrukcji nawierzchni (podbudowa), nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych - warstwa wiążąca 5 cm, warstwa ścieralna 4 cm, pobocza z kruszywa łamanego. Do odwodnienia nawierzchni jezdni zastosowane zostaną dwustronne ścieki z elementów prefabrykowanych z betonu.
- Stara konstrukcja drogi jest w złym stanie. Nawierzchnia była nierówna, dziurawa, zdeformowana i spękana, z widocznymi licznymi śladami napraw. Pobocza były gruntowe o nieregularnej wysokości. Spękany i niedrożny ściek. Droga wymagała gruntownej przebudowy i odwodnienia. Realizacja tak kosztownego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków rządowych – podkreśla wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska.

(BGG/FOT. UG STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ale Grubo !.ale Grubo !.

3 5

Jedno 5 cm. drugie 4 cm. = pieniądze utopione !!!. 14:08, 16.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrądyGrądy

5 0

Musi być grubo żeby się trzymało. Topią pieniądze ci co robią cienko a za 5 lat latają dziury 14:50, 16.04.2021


REKLAMA
0%