Zamknij
REKLAMA

Z myślą o mieszkańcach i strażakach

08:38, 26.10.2021 | OPR. BGG/FOT. UG REPKI
Skomentuj
REKLAMA

22 października gmina Repki oficjalnie odebrała dwie inwestycje. Zakończyła się termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Gałkach oraz remont garażu w budynku strażnicy OSP w tej miejscowości.

Wykonawcą obu zadań była firma Usługi Ogólnobudowlane Jacek Przesmycki z miejscowości Niemirki.

W ramach inwestycji „Termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Gałkach” zostało wykonane docieplenie zewnętrzne świetlicy oraz wykonano elewację budynku. Całkowity koszt zadania wyniósł 55 350 zł brutto i został częściowo współfinansowany z pieniędzy z województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021” w wysokości 10 tys. zł . Pozostała kwota – 45 350 zł pochodziła z budżetu gminy Repki.

Natomiast w strażnicy OSP zostały odnowione ściany wewnętrzne i sufit oraz wymieniono drzwi garażowe. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 28 290 zł brutto. Został współfinansowany MIAS Mazowsze 2021 w wysokości 20 tys. zł. Pozostała kwota to pieniądze z budżetu Gminy Repki. W odbiorze udział wzięli wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk, radna gminy Repki Agnieszka Zieniewska, sołtys wsi Gałki Bożena Zieniewska oraz wykonawca Jacek Przesmycki.

- Świetlica wiejska pełni ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Tu odbywają się spotkania, imprezy. Cieszę się, że mieszkańcy będą mieli do dyspozycji obiekt, którego nie muszą się wstydzić. Z kolei prace w strażnicy przyczynią się do zwiększenia gotowości bojowej jednostki ochotniczej w Gałkach – mówi wójt Apolonia Stasiuk.

(OPR. BGG/FOT. UG REPKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ale,,,,Ale,,,,

1 0

Pod Sawicami karetka w błocie się utopiła , aż Straż udzielała IM pomocy i takie mają w Gminie drogi. 14:55, 27.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%