Zamknij

REKLAMA
20:48, 21.01.2020
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie (IAS) ostrzega przed e-mailami informującymi o "zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej".
00:01, 20.01.2020
Podobno pieniądze to nie wszystko. Ale, jak wskazała ponad połowa badanych w raporcie OLX Praca Know How 2019, to właśnie szansa na większe zarobki jest głównym motywatorem do zmiany pracy. Jak więc rozmawiać o pieniądzach będąc pracodawcą, a jak kiedy jest się potencjalnym pracownikiem?
00:01, 15.01.2020
Sformułowanie "do młodego i energicznego zespołu zatrudnię” to fraza często spotykana w ogłoszeniach o pracę. Tego rodzaju hasła w dobie trendu mówiącego o tym, że wiek to stan ducha, wyglądają mało poważnie. W rzeczywistości jednak są odzwierciedleniem bardzo ważnego problemu, a mianowicie dyskryminacji ze względu na wiek.
1
23:05, 09.01.2020
Kwestia higieny w szeroko pojmowanych miejscach publicznych niejednokrotnie budzi w Polsce żywe emocje. Standardy publicznie dostępnych toalety wciąż odbiegają do tego, czego można doświadczyć w innych krajach. Problem stanowi zarówno lekceważące podejście osób decyzyjnych, jak również zdarzające się nagminnie kradzieże czy akty wandalizmu. Dlatego producenci sprzętu wykorzystywanego w takich miejscach wdrażają nowe, niezwykle interesujące rozwiązania.
00:01, 07.01.2020
Zautomatyzowane pojazdy, bezzałogowe biura call center, czy samoobsługowe sklepy. Robotyzacja wielu stanowisk pracy to już nie scenariusz science fiction, a nadchodząca rzeczywistość, która często wzbudza strach w firmach i wśród ich pracowników. Czy słusznie?
2
15:35, 03.01.2020
W Ministerstwie Klimatu trwają prace nad gruntowną reformą rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), w związku z określeniem w ramach tej zasady nowych, minimalnych wymogów w unijnej dyrektywie o odpadach. Chodzi o to, by przedsiębiorcy wprowadzający na rynek określone produkty, w tym w opakowaniach, ponosili większość kosztów zagospodarowania odpadów powstałych z tych produktów lub opakowań.
13:16, 06.12.2019
Branża tłumaczeniowa w Polsce od lat cierpi na dokładnie ten sam problem, co chociażby branża reklamowa. Na tym rynku próbuje działać wielu freelancerów, którzy zaniżają stawki, ale także psują reputację profesjonalistom. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, jednak decydując się na zlecenie tłumaczenia na przykład dokumentów firmowych freelancerowi, trzeba się liczyć z dużym ryzykiem.
1
12:49, 28.11.2019
Projektując stronę internetową dla firmy zawsze zwracamy baczną uwagę na to, aby była ona łatwa w obsłudze dla użytkownika i umożliwiała mu szybkie dotarcie do najważniejszych informacji.
2
21:26, 21.11.2019
W czwartek rząd przyjął projekt ustawy ws. tzw. Małego ZUS-u plus, który przewiduje obniżenie i uzależnienie wysokości składek najmniejszych przedsiębiorców od ich dochodów. To rozszerzenie rozwiązania obowiązującego od początku tego roku.
18:45, 19.11.2019
URE przypomniał w komunikacie, że na całkowity koszt energii elektrycznej składają się koszty sprzedaży tej energii, co do których trwają postępowania taryfowe oraz koszty dystrybucji. Ponieważ dystrybutorzy nie złożyli jeszcze wniosków, dotyczących taryf na dystrybucję energii elektrycznej w przyszłym roku, nie da się obecnie kompleksowo ocenić ostatecznego poziomu ewentualnej zmiany całkowitego kosztu dostarczania energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - wskazał regulator.
00:01, 19.11.2019
Tam, gdzie inne rozwiązania okienne się nie sprawdzają, dobrze odnajdzie się żaluzja plisowana. Można ją montować nawet na oknach o nietypowych kształtach, jest łatwa w obsłudze i utrzymaniu czystości.
7
16:29, 14.11.2019
Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie (...) o podatku akcyzowym (...), których głównym celem jest realizacja działań w obszarze podatków. Projekt przewiduje indeksację stawek podatku akcyzowego na wyroby akcyzowe będące używkami tj. alkohol etylowy, piwo, wino, wyroby winiarskie, wyroby pośrednie, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy i wyroby nowatorskie - wyjaśniono w uzasadnieniu do projektu.
16:24, 14.11.2019
Wcześniej w szacunku flash GUS podawał, że w październiku ceny rdr wzrosły o 2,5 proc., a mdm wzrosły o 0,2 proc.
00:09, 08.11.2019
Co zrobić, aby zwyciężyć w rynkowych zmaganiach z konkurentami? Ufni w racjonalność dokonywanych przez klientów wyborów, nierzadko staramy się pokonać ich niską ceną i innymi obiektywnymi zaletami przygotowanej przez nas oferty. Tymczasem nierzadko okazuje się, że odebranie odbiorców rywalom wcale nie jest takie proste.
22:01, 04.11.2019
W dobie powszechnego używania samochodów mechanik ma zawsze ręce pełne roboty – dlatego na omówienie zasługują wszelkie rozwiązania, które zwiększają komfort pracy oraz jej wydajność. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że jednym spośród skuteczniejszych sposobów poprawy wydajności w warsztacie samochodowym jest modernizacja jego wyposażenia. Eksperci z przedsiębiorstwa HAK podpowiadają, które z dostępnych na rynku urządzeń mogą zwiększyć potencjał i efektywność pracy.
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone