Zamknij
REKLAMA

Wysokie miejsce w wyszukiwarce Google to dla Twojej firmy ogromna szansa. Musisz ją dobrze wykorzystać!

23:50, 31.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
REKLAMA
Skomentuj

Internet stwarza przedsiębiorcom szeroki wachlarz biznesowych możliwości. Od budowania świadomości marki za pośrednictwem mediów społecznościowych, aż po nakręcanie sprzedaży. Trzeba jedynie zatroszczyć się o to, żeby potencjalny klient natrafił w sieci na ofertę firmy, a potem go zainteresować. Eksperci od marketingu internetowego są zgodni: to pozycjonowanie stron internetowych stron w Google należy uznać za najskuteczniejszy środek do sukcesu. Wynika to z zasięgu serwisu, jego renomy, a także zachowań samych internautów.

Największe udziały w kliknięciach z wyszukiwarki mają witryny wyświetlane na pierwszej stronie
Według statystyk udostępnionych przez firmę AFTERWEB blisko 90% użytkowników Google'a koncentruje się na TOP 10 wyników. Bez względu na to, czy mowa o tzw. rezultatach organicznych, czy też linkach sponsorowanych z systemu Ads. Na drugą, trzecią i kolejne strony wyszukiwarki zaglądają nieliczni. To, jak duże znaczenie ma pozycjonowanie stron internetowych w Google, jeszcze dobitniej pokazują dane na temat udziałów w kliknięciach. Ponad 92% całego pochodzącego z wyszukiwarki ruchu zgarniają te witryny, które znajdują się na pierwszej stronie. Warto nadmienić, że serwis na samym szczycie może liczyć aż na 33% wszystkich wejść za pośrednictwem Google'a. Drugie miejsce daje ok. 17,6% udziałów, a trzecia pozycja mniej więcej 11%. Biorąc pod uwagę liczbę stałych użytkowników wyszukiwarki, z pewnością jest się o co bić. W Polsce przynajmniej raz miesięcznie korzysta z niej 26,5 miliona spośród 28,2 mln internautów. Każdy, kto zna realia i zasięg swojej branży, z pewnością szybko przeliczy sobie, do ilu potencjalnych klientów może w ten sposób dotrzeć ze swoją ofertą.

Tylko profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych w Google przyniesie trwałe efekty
Jak łatwo się domyślić, chętnych do czołowej dziesiątki wyszukiwań jest wielokrotnie więcej niż miejsc faktycznie gwarantujących wzmożony ruch w serwisie. Co należy zrobić, żeby wspiąć się na szczyt wyników, a następnie długo utrzymywać swoją eksponowaną pozycję? Najprostszym rozwiązaniem wydaje się korzystanie z usług specjalistów od pozycjonowania stron internetowych w Google, takich jak wspomniana wcześniej agencja AFTERWEB. Znajomość bieżących wytycznych odnośnie jakości i standardów witryn www, umiejętne poszerzanie bazy linków czy przygotowywanie wartościowych dla internautów treści wymagają unikalnych umiejętności. Nie wspominając już o bieżącym śledzeniu najnowszych trendów oraz bogatym, wieloletnim doświadczeniu w tej specyficznej branży. Nawiązując współpracę z tej klasy ekspertami przedsiębiorcy mają najlepszą gwarancję, że marketing internetowy ich firm znajduje się w rękach godnych zaufania.

(MATERIAŁ PARTNERA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone