Zamknij

Jak ułatwić sobie pracę w warsztacie samochodowym? Inwestując w wysokiej klasy wyposażenie techniczne!

22:01, 04.11.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj
REKLAMA

W dobie powszechnego używania samochodów mechanik ma zawsze ręce pełne roboty – dlatego na omówienie zasługują wszelkie rozwiązania, które zwiększają komfort pracy oraz jej wydajność. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że jednym spośród skuteczniejszych sposobów poprawy wydajności w warsztacie samochodowym jest modernizacja jego wyposażenia. Eksperci z przedsiębiorstwa HAK podpowiadają, które z dostępnych na rynku urządzeń mogą zwiększyć potencjał i efektywność pracy.

Żuraw warsztatowy – doskonały do podnoszenia ciężarów
Przydatność poszczególnych maszyn dobrze wykazać na konkretnym przykładzie – takim jak demontaż silnika. Wyjęcie jednostki napędowej, choćby w celu dokładnego oczyszczenia bądź reparacji usterek, wymaga zastosowania ogromnej, czasochłonnej pracy z użyciem mechanizmu łańcuchowego, o trudnościach związanych z przeniesieniem motoru na stanowisko robocze już nie wspominając. Rozwiązaniem, które może wydatnie wspomóc tego typu czynności, jest żuraw warsztatowy. Udźwig maksymalny, sięgający nawet 2 ton czy sterowanie pozwalające na precyzyjne manewrowanie wyjętym silnikiem, znacznie przyspieszyłyby pracę mechaników. Nie do przecenienia jest ułatwienie pracy oraz ograniczenie wysiłku pracowników. W efekcie otrzymamy większe bezpieczeństwo działań oraz skrócony czas realizacji prac.

Specjaliści z łatwością dostosują specyfikację urządzenia do warunków pracy w Twoim zakładzie
Niektórzy zapewne zaczną się zastanawiać, czy maszyny o niemałych gabarytach pasują do ich zakładów. Jak zapewniają przedstawiciele firmy HAK, dopasowanie żurawi warsztatowych do charakterystyki konkretnego pomieszczenia zwykle nie nastręcza wykwalifikowanym inżynierom żadnych trudności. Poza tym sprzęt występuje w kilku podstawowych typach, różniących się konstrukcją. W dużych halach zdecydowanie najwięcej możliwości dają żurawie słupowe – ich wysięgniki mogą mieć nawet 12 metrów długości. Z kolei przy ograniczonej przestrzeni warto zwrócić uwagę na żurawie warsztatowe przyścienne. Maksymalny udźwig na poziomie 10 ton wydaje się z dużym zapasem zaspokajać potrzeby większości mechaników samochodowych. A co najlepsze, są na rynku urządzenia łączące w sobie wyśrubowane parametry obu rodzajów instalacji. Właścicielom warsztatów pozostaje skonsultować się producentami i ustalić, który wariant byłby dla nich optymalny.

(MATERIAŁ PARTNERA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz