Zamknij

Jeśli nie dotrzesz do klientów, na nic atrakcyjna oferta. Wykorzystaj pozycjonowanie!

00:09, 08.11.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj
REKLAMA

Co zrobić, aby zwyciężyć w rynkowych zmaganiach z konkurentami? Ufni w racjonalność dokonywanych przez klientów wyborów, nierzadko staramy się pokonać ich niską ceną i innymi obiektywnymi zaletami przygotowanej przez nas oferty. Tymczasem nierzadko okazuje się, że odebranie odbiorców rywalom wcale nie jest takie proste. Przyczyna może być prozaiczna – w ogóle o nas nie wiedzą, mimo że, jak sądziliśmy, nie zaniedbaliśmy zagadnienia skutecznej promocji. Czy wykorzystaliśmy w pełni potencjał, jaki kryje się w powszechnym dostępie do sieci?

Zasada jest prosta: kto pierwszy ten lepszy!
Możliwość dotarcia do niemal wszystkich potencjalnych klientów, a jednocześnie poddania ich precyzyjnej selekcji by poprzestać na tych, do których adresowana jest nasza oferta, wydaje się fantazją. Tymczasem tym właśnie na to pozwala wyszukiwarka Google. Już lata temu wypchnęła ona z rynku konkurencyjne propozycje i stała się podstawowym narzędziem wspomagającym niezliczone codzienne czynności dokonywane przez praktycznie nas wszystkich. Potencjalnie jest to więc rozwiązanie pozwalające na bajeczny wręcz rezultat, jeśli tylko zdołamy z niego właściwie skorzystać. Jak? W praktyce oznacza to po prostu konieczność sięgnięcia po fachowe wsparcie – rozpocznij współpracę z profesjonalną agencją SEM!
Nie wystarczy samo to, że przeglądając wyniki organiczne z większą lub mniejszą cierpliwością uda się nas znaleźć. Większość internautów – a więc i naszych potencjalnych klientów – nie ma jej bowiem za grosz. Z reguły otwierają oni jeden z pierwszych wyników i jeśli okazuje się on satysfakcjonujący, wyszukiwanie na tym się kończy. Im niżej się znajdujemy, tym mniejsze mamy szanse na to, że dotrzemy do wielu odbiorców – wielu nawet nie przewija strony na dół, nie mówiąc już o zaglądaniu na kolejną. To może być odpowiedź na pytanie o to, jak to się dzieje, że mimo kolejnych obniżek cen nie możemy sprostać branżowym rywalom. Wykorzystaj pozycjonowanie stron i zmień to!

Pozycjonowanie stron da Ci bardzo ważny atut
Najważniejsze, to nie zwlekać – efekty pracy specjalistów SEM nie pojawią się bowiem natychmiast. Im wcześniej pozwolimy im na zajęcie się naszą stroną, tym szybciej pojawią się efekty. Zwłaszcza, że, jak zwracają uwagę specjaliści z firmy AFTERWEB, wiele fraz wraz z upływem czasu zwiększa swoją konkurencyjność i zdobycie na nich dobrych lokat wymagać będzie coraz więcej cierpliwości i środków. Uniknij tego!
W przypadku średnio popularnych słów kluczowych osiągnięcie pierwszej dziesiątki zwykle udaje się w przeciągu trzech do dziewięciu miesięcy. To spory rozrzut – żaden kompetentny fachowiec nie będzie jednak składał precyzyjnych obietnic, zwłaszcza, jeśli nie wykonał jeszcze analizy słów kluczowych i konkurencji. Wszystko zależy bowiem od konkretnej branży i sytuacji na rynku. Znaczenie może mieć także lokalizacja – inną konkurencję trzeba pokonać w wielkim ośrodku, takim jak Warszawa czy Gdańsk a inną w małej mieścinie. Cierpliwość zawsze jest jednak wynagradzana z dużą nawiązką – wraz z każdą kolejną lokatą rośnie bowiem ruch na stronie i to niezwykle cenny, bo nie są to przypadkowi goście. Zdobądź więc jak najwyższą i zarabiaj!

(MATERIAŁ PARTNERA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz