Zamknij

Redukcja kosztów i nie tylko. Te rzeczy powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej toalety w firmie lub instytucji

23:05, 09.01.2020 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj
REKLAMA

Kwestia higieny w szeroko pojmowanych miejscach publicznych niejednokrotnie budzi w Polsce żywe emocje. Standardy publicznie dostępnych toalety wciąż odbiegają do tego, czego można doświadczyć w innych krajach. Problem stanowi zarówno lekceważące podejście osób decyzyjnych, jak również zdarzające się nagminnie kradzieże czy akty wandalizmu. Dlatego producenci sprzętu wykorzystywanego w takich miejscach wdrażają nowe, niezwykle interesujące rozwiązania.

Automatyczny dozownik do mydła ma więcej zalet, niż pojemniki z przyciskami manualnymi
Leżąca luzem kostka praktycznie nie ma szans, aby została zużyta zanim ktoś dokona „prywatyzacji mienia publicznego”. Negatywną robotę robią tutaj głęboko zakorzenione nawyki z czasów słusznie minionych, kiedy wynoszenie różnych dóbr z pracy było objawem życiowej zaradności – normalne zakupienie pewnych produktów w sklepie okazywało się niemal niewykonalne. Mydło w płynie? Znacznie praktyczniejsze, jednak mocno doskwiera brak jakiejkolwiek kontroli nad jego zużyciem, co może prowadzić do wzrostu kosztów. Dlatego w sklepowych, biurowych czy urzędowych toaletach coraz częściej spotyka się dozownik do mydła wyposażony w podajnik z czujnikiem ruchu, na dodatek wbudowany w ścianę. To pierwsze nie tylko wydatnie ułatwia zachowanie pełnej higieny podczas mycia rąk, ale też wydziela odpowiednią ilość środka czyszczącego. Z kolei solidna zabudowa zabezpiecza urządzenie przed jakąkolwiek ingerencją osób do tego niepowołanych.

Nowoczesne urządzenia pozwalają zadbać o środowisko, choćby dzięki stosowaniu mydła w pianie
Eksperci z firmy Berendsen zapewniają, że takie ukrycie dozownika wcale nie oznacza poważnych utrudnień podczas uzupełniania poziomu mydła. Wystarczy dobrze przemyśleć konstrukcję sprzętu, np. zastosować pojemniczek wysuwający się po przekręceniu kluczyka. Alternatywnym rozwiązaniem dla „zamurowania” urządzenia jest wykonanie go ze specjalnie wzmocnionych materiałów oraz wyjątkowo mocne, odporne na czynniki zewnętrzne mocowanie. Warto jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj mydła stosowanego w dozownikach. Płyny są mocno skoncentrowane, przy mniejszej objętości zawierają więcej środków chemicznych, które szkodzą środowisku naturalnemu. Dlatego lepsza, zarówno ze względów ekologicznych jak i ekonomicznych, będzie piana. Mniejsze zużycie mydła oznacza, że mniej chemii trafi do odpływu. Niektóre dozowniki do mydła posiadają specjalną pompkę spieniającą, co czyni z nich produkt godny szczególnej uwagi.

(MATERIAŁ PARTNERA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ve  sinh  dieu  hoave sinh dieu hoa

0 0

Điều hòa tiêu tốn điện năng so với bình thường. http://www.chnyouji.com/comment/html/?176578.html 23:03, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz