Zamknij
REKLAMA

Myszki gamingowe a tradycyjne - najważniejsze różnice

09:52, 28.01.2020 | MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY
REKLAMA
Skomentuj

Wybierając myszkę komputerową, nieraz zastanawiamy się, który rodzaj „gryzonia” sprawdzi się w naszym przypadku lepiej: myszka gamingowa czy tradycyjna? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym poradniku, w którym objaśniamy najważniejsze różnice pomiędzy oboma typami myszek. Myszki gamingowe czy do codziennego użytku – na które z nich postawić? Dowiedz się już teraz.

Co odróżnia myszki gamingowe od tradycyjnych? 3 kluczowe parametry
Tym, co odróżnia myszki gamingowe od tradycyjnych modeli, jest przede wszystkim czułość sensorów. Określa się ją w DPI, czyli liczbie punktów na cal (2,54 cm). Im wyższe DPI, tym lepsza precyzja działania i łatwiejsze manewrowanie. Wysokie DPI to takie, którego wartość wynosi przynajmniej 10 000. Jest ono charakterystyczną cechą lepszych myszy do gamingu. Zwykłe myszki biurowe zazwyczaj są wyraźnie słabsze.
Kolejną rzeczą, po jakiej łatwo odróżnić oba typy myszek, są przyciski. O ile myszki gamingowe mają ich najczęściej całkiem sporo, o tyle ich tańsze odpowiedniki mogą ich nie mieć wcale. Co daje obecność takich przycisków na myszce? Przede wszystkim większą kontrolę nad tym, co dzieje się na ekranie. Wiele modeli bez problemu możesz dostosować do swoich potrzeb, programując najbardziej użyteczne dla Ciebie funkcje.
Na koniec warto wspomnieć o designie. Wygląd myszek dla gracza część osób może uznać bowiem za… ekstrawaganckie. Bajecznie kolorowa obudowa, niecodzienne kształty, mocno zaznaczone krawędzie – to tylko kilka znaków rozpoznawczych w rysopisie typowego „gryzonia” gamingowego. Pamiętaj, że taka myszka gamingowa ma zazwyczaj spore gabaryty – upewnij się, czy nie będzie to wpływać na Twoją wygodę użytkowania.

Kiedy warto postawić na myszkę gamingową, a kiedy na zwykły model?
Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Przekonanie, że myszki gamingowe przeznaczone są tylko dla pasjonatów gier komputerowych, nie ma do końca racji bytu. Chętnie (nomen omen) sięgają po nią chociażby graficy, inżynierowie czy po prostu osoby, które przed komputerem spędzają dziennie przynajmniej kilka godzin i nie chcą nadwyrężać swojej dłoni.
Nie oznacza to jednak, że od razu musisz inwestować właśnie w ten typ myszki komputerowej. Jeśli na co dzień korzystasz z komputera raczej sporadycznie i Twoja aktywność ogranicza się jedynie do przeglądania internetu czy pracy w pakiecie biurowym, bez obaw postaw na standardową myszkę. Ich cena nie przekracza w większości 150 zł (w odróżnieniu od myszek gamingowych, których ceny mogą dobijać do nawet 1000 zł!), co może być dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy nie chcą przeznaczać na jej zakup swoich wszystkich oszczędności.

Popularni producenci myszek do komputera
Chcąc wybrać dobrą myszkę gamingową, wybierz produkt od sprawdzonego producenta. Wśród najbardziej uznanych marek na rynku akcesoriów komputerowych możesz znaleźć firmy takie jak: Logitech, Razer, Vakoss, Corsair czy A4 Tech. Decydując się na któryś z ich modeli, będziesz mieć pewność, że Twoja myszka będzie Ci służyć przez długi czas.

(MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone