Zamknij
REKLAMA

W ostatnią niedzielę wakacji sklepy otwarte

16:11, 28.08.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie obowiązywać będzie jedynie w ostatnią niedziele sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia sklepy będą otwarte. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych.
Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.
Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.
W związku epidemią koronawirusa w połowie marca br. została ograniczona działalność galerii handlowych. Wprowadzono m.in. ograniczenia dot. liczby klientów w placówkach.
Od soboty 30 maja w ramach wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki, rząd zniósł limity klientów w sklepach i galeriach. Nadal jednak obowiązuje wymóg noszenia maseczek przez klientów. Sklepy natomiast muszą udostępnić odwiedzjącym rękawiczki jednorazowe i płyny dezynfekcyjne. (PAP)

lgs/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Huraaa ..Huraaa ..

3 2

Dziękujemy Ci, nasz kochany, mądry, dobry rządzie! Z wdzięczności zbudujmy w Sokołowie pomnik ... Naczelnika. Tu wiązanka staropolska. Rok 2015, Zbig Stonoga: "PiS Was tak wy...cha, jak Was PO nie wy...chało". Polski już nie ma. Jest polin, a wkrótce nie będzie nic. 22:20, 29.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do-Huraaa..do-Huraaa..

1 0

Oj koryto ,, VAT ,, odcięte i z tond ta rozpacz --- Haa , haaaa. 11:48, 31.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz