Zamknij
REKLAMA

Projekt "Polski złoty ma sto lat!" w Kosowie Lackim

00:18, 21.01.2021 | OPR. MONIKA DENISIUK-ŚWISTEK
Skomentuj
REKLAMA

Szkoła Podstawowa im S. K. Wyszyńskiego w Kosowie Lackim jako jedna ze 100 szkół w Polsce otrzymała grant w konkursie „Polski Złoty ma sto lat!” finansowany przez NBP w Warszawie i Gminę Kosów Lacki.

Celem projektu był wzrost kompetencji kluczowych uczniów z przedsiębiorczymi na czele. W ramach projektu przeprowadzone były: dodatkowe zajęcia z przedsiębiorczości; lekcje ekonomii dla kl. III prowadzone przez starszych kolegów z Koła Przedsiębiorczości; szkolne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi: na najpiękniejszą skarbonkę i na najciekawszą prezentację multimedialną ukazującą historię waluty polskiej. Wykonano też gazetkę ścienną pt. „Polski ZŁOTY ma sto lat!”, która prezentowana była całej społeczności szkolnej.
Ze względu na pandemię i ograniczenie funkcjonowania szkoły działania projektowe zostały przeniesione do sieci. Zorganizowano on-line: warsztaty o bankowości dla klas 1a i 8b, wystawę kolekcjonerskich monet i banknotów. Był też Szkolny Dzień Przedsiębiorczości z udziałem lokalnych przedsiębiorców (Katarzyny Jurkowskiej „Sala weselna Jurkowscy”, Sylwii Grzymały „MAGNOLIA Salon fryzjersko-kosmetyczny, Pawła Zakrzewskiego „Zakłady mięsne Stanisławów” i „Grupa Zakrzewscy”, Bogusława Jakubaszka „Hydrobud” i „Sala u Jakuba”.
Realizatorami projektu były: Agnieszka Ajdys – dyrektor szkoły, Monika Denisiuk-Świstek – koordynator projektu, Elżbieta Radomska, Mariola Zakrzewska, Beata Choińska, Beata Kostrzewska i Grażyna Niemierka.

(OPR. MONIKA DENISIUK-ŚWISTEK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%