Zamknij
REKLAMA

Ważna zmiana na Allegro. Koniec z "przypadkowymi" zakupami

11:44, 10.05.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Zdarzyło ci się kliknąć przez pomyłkę "Kup teraz" na Allegro? Platforma Allegro planuje ułatwić formalności w przypadku nietrafionych lub przypadkowych zakupów.

- Anulowanie zakupu jest wygodną formą rezygnacji z zamówienia w przypadku, gdy klient pomyli się podczas zakupu lub wypełniania formularza opcji dostawy i płatności - czytamy w specjalnym komunikacie.

Stanie się to możliwe od 1 lipca.

Użytkownicy będą mi trzy dni na anulowanie zakupów u wszystkich sprzedawców z kontami firmowymi. Będzie to możliwe o ile nie zmienił się status zamówienia na "W realizacji", "Przygotowane do wysyłki", "Wysłane".

W tym przypadku jest jeden haczyk. Opcja ta dotyczy prywatnych kupujących, którzy nie zaznaczyli, że chcą otrzymać fakturę za zamówienie.

Co więcej, z początkiem lipca w życie wejdzie jeszcze jedna zmiana.

Platforma będzie automatycznie anulować zamówienia, które nie zostały opłacone w ciągu 7 dni, w przypadku skorzystania z opcji "Kup teraz". 

W przypadku dokonania zakupu przez licytację nieopłacone zamówienie zostanie anulowane "z urzędu" w ciągu 30 dni. Zamówienie będzie mógł "skasować" także sprzedający, jeśli kupujący nie uiści opłaty w ciągu 7 dniu. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%