Zamknij
REKLAMA

Sieć zwróci kasę za zakupy! Chodzi o walkę z "ubóstwem menstruacyjnym"

11:00, 20.05.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Sieć sklepów Biedronka chce walczyć z "ubóstwem menstruacyjnym" i uruchamia program "Razem zacznijmy okres zmian". Akcja startuje już jutro (20 maja). 

Na temat "ubóstwa menstruacyjnego" w Polsce jest coraz głośniej. Problem ten polega na ograniczonym dostępie do środków higienicznych podczas menstruacji z powodów ekonomicznych.

Jak informuje Biedronka aż 39% Polek z najmniej zamożnych gospodarstw domowych musiało zrezygnować z zakupów środków higienicznych na rzecz innych domowych wydatków.

Biedronka, z myślą o kobietach, które nie stać na podpaski czy tampony stworzyła program "Razem zacznijmy okres zmian".

- Poprzez naszą akcję chcemy przyczynić się do tego, by każda kobieta w trakcie miesiączki mogła czuć się godnie i komfortowo - mówi Karolina Błońska-Szubstarska, starszy menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci Biedronka

Akcja rozpoczyna się już dziś, 20 maja (czwartek). Na czym będzie polegała?

W każdym miesiącu klienci posiadający kartę Moja Biedronka, którzy zakupią wybrane produkty higieny menstruacyjnej marki Femina, otrzymają voucher o wartości 100% wydanej kwoty na te produkty (za maksymalnie 3 opakowania). 

Voucher będzie można wykorzystać na kolejne zakupy w ciągu 7 kolejnych dni kalendarzowych. Można go wykorzystać na dowolne produkty, z wyjątkiem standardowych wyłączeń (alkohol, papierosy, produkty żywienia początkowego, doładowania kart). 

Dzięki współpracy Biedronki z Okresową Koalicją - inicjatywą zrzeszającą organizacje zajmujące się tematyką menstruacyjną klienci będą mogli zarejestrować niewykorzystany, a nadal ważny voucher na stronie sieci, a Biedronka przekaże produkty o wartości tych voucherów na rzecz Okresowej Koalicji.

Dzięki temu klienci zyskają wybór czy osobiście skorzystać z tej formy wsparcia, czy wesprzeć organizacje zrzeszone w Okresowej Koalicji i działające w całej Polsce.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Uuuu ..Uuuu ..

0 1

Biedra podważa politykę reprodukcyjną PiS. Nie ma "miesiączki"! Masz sobie zrobić brzuch! Biedra do więzienia! 20:04, 20.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%