Zamknij

Jak działa usługa „Umów wizytę” w urzędzie skarbowym

08.45, 18.03.2022 INFO: US SOKOŁÓ PODLASKI
Skomentuj
REKLAMA

6 mln wizyt w urzędach skarbowych zarezerwowano za pomocą usługi „Umów wizytę”. Tylko w województwie mazowieckim takich wizyt było ponad 900 tys, a w Urzędzie Skarbowym w Sokołowie Podlaskim – prawie 6,5 tysiąca.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym pozwala na zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie. To wygoda, oszczędność czasu, bezpieczeństwo i ułatwienie załatwiania spraw podatkowych różnym grupom naszych klientów, do których indywidualnych potrzeb możemy się dostosować.

Podatnicy korzystają z usługi
Do tej pory podatnicy w całym kraju umówili przy pomocy usługi 6 mln wizyt,  co daje średnio prawie 400 tys. wizyt miesięcznie. W województwie mazowieckim takich wizyt było dotychczas ponad 900 tys. Najczęstszy powód rezerwacji to uzyskanie zaświadczenia lub załatwienie spraw związanych z podatkami majątkowymi oraz aktualne sprawy związane z rozliczeniem zeznań podatkowych. Od uruchomienia usługi w całym kraju szybko przybywa rezerwacji za pośrednictwem internetowego formularza, dostępnego na stronie wizyta.podatki.gov.pl.

W Urzędzie Skarbowym w Sokołowie Podlaskim od początku istnienia usługi, czyli od 16.11.2020 r. do dzisiaj odnotowano  6 365 umówionych wizyt. Zdecydowana większość umówień była zgłaszana osobiście przez klienta w urzędzie – 5 942, reszta wizyt umawiana była przez internet i telefonicznie (274 i 149).

Umówienie wizyty to kilka prostych kroków
Najszybszym i najprostszym sposobem umówienia wizyty jest właśnie rezerwacja internetowa. Wystarczy skorzystać z elektronicznego formularza na podatki.gov.pl, wskazać urząd, w którym chcemy załatwić sprawę, jej rodzaj a następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Potwierdzenie rezerwacji otrzymamy na podany adres e-mail.

Stale ulepszamy usługę
Wprowadziliśmy system powiadomień SMS. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez Internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Gdy umawiasz wizytę wcześniej, otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie o terminie wizyty na dzień przed jej datą.
Na stronie umawiania wizyt dostępna jest także wyszukiwarka, która przy użyciu słów kluczowych pozwala szybko znaleźć rodzaj sprawy, którą chcemy załatwić.
Ponadto, system rezerwacji wizyt został zintegrowany z ankietami badającymi poziom zadowolenia podatników z wizyty w urzędzie. Każdy, kto umówi wizytę w usłudze i poda adres e-mail, otrzyma wiadomość z linkiem do anonimowej ankiety. Wyniki tych ankiet pomagają nam w podnoszeniu jakości naszej obsługi.”

(INFO: US SOKOŁÓ PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

panipani

3 0

dlaczego nie podano do publicznej wiadomości, że zmienił się naczelnik us w Sokołowie Pol. Nie pracuje już Pani Błońska Anna 16:52, 23.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%