Jablonianka zainkasowała kolejne trzy punkty

20:18, 07.05.2022 | MG

Dwie bramki Jacka Toczyskiego i jedno trafienie Piotra Krysińskiego dało nam szesnastą już wygraną w sezonie

W sobotnie popołudnie wysoko mierzący w tym sezonie zespół Jabłonianki zmierzył się na własnym boisku z drużyną Zrywu Sobolew, z którą to ekipą w rundzie jesiennej wygrał na wyjeździe aż 6:1. Osłabieni brakiem paru podstawowych zawodników Jabłonianie od samego początku meczu mieli spore problemy z konstruowaniem gry i to raczej goście mieli optyczną przewagę, próbując zwłaszcza skrzydłami przeprowadzać ataki. Ale w 24 minucie po strzale Jacka Toczyskiego to nasz zespół wyszedł na prowadzenie i utrzymał je prawie do końca pierwszej połowy, kiedy to Sobolewianie z rzutu karnego doprowadzili do wyrównania. Druga odsłona znakomicie rozpoczęła się dla podopiecznych Rusłana Mielniczuka, gdyż zaledwie kilkadziesiąt sekund po jej rozpoczęciu do bramki przyjezdnych trafił Piotr Krysiński i znów minimalnie prowadziliśmy. Goście bili głową w mur, my natomiast skutecznie broniliśmy się, próbując grać z kontry. Na szczęście, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Jabłonianka „zamknęła” mecz, kiedy to swojego drugiego, i jak się miało okazać ostatniego już w tym spotkaniu, gola zdobył Jacek Toczyski. Jeszcze w doliczonym czasie gry jeden z graczy Zrywu otrzymał czerwoną kartkę. Wygrana 3:1 cieszy, natomiast styl pozostawia wiele do życzenia. Pamiętać jednak należy, że zdziesiątkowana dzisiaj kadra naszej drużyny zdobyła tak ważne dla nas trzy punkty, co w dalszym ciągu utrzymuje nas w grze o najwyższe lokaty. Teraz przed ekipą z Jabłonny Lackiej krótka przerwa do najbliższej środy, 11 maja. Wtedy to o godz.18 rozegramy wyjazdowe spotkanie z MKS Małkinią.

Jabłonianka – Zryw Sobolew 3:1 (1:1)

Bramki: 24’,88’ J.Toczyski, 48’ Krysiński

Jabłonianka: Wrzosek, Zdunek, Buczyński, D.Toczyski (55’Koc), Świnarski, Zawadzki, Rytel, Przesmycki (88’Arczewski), J.Toczyski, Mostowiec, Krysiński