Derby powiatu sokołowskiego dla BTS-u

11:57, 08.05.2022 | .

Hat-trick Przemysława Replina w meczu na szczycie siedleckiej B-klasy dał ekipie z Wyroząb wygraną z rezerwami Podlasia

Mecz derbowy pomiędzy BTS-em a drugą drużyną Podlasia dostarczył sporo emocji i zwrotów sytuacji. Dodatkowym smaczkiem był również fakt, że oba zespoły znakomicie grają w bieżącym sezonie, zajmując drugie i trzecie miejsce w ligowej tabeli. Pierwsze 45 minut zdecydowanie należało do podopiecznych Krzysztofa Woźniaka, a zwłaszcza do Przemysława Replina, który w 28 minucie z rzutu karnego otworzył wynik spotkania. Ten sam zawodnik zaledwie parę minut później podwyższył prowadzenie gospodarzy. Jak się okazało, nie był to koniec strzeleckich popisów Przemka, który w 41 minucie trafił po raz trzeci do bramki Sokołowian, czym skompletował klasycznego hat-tricka. Do przerwy było więc 3:0 dla Wyrozębian i w drugiej połowie podrażnieni goście musieli gonić wynik. Ale niemal do 70 minuty drużyna rezerw Podlasia nie potrafiła sforsować obronnych zasieków gospodarzy. Wtedy to pierwszą bramkę zdobył wreszcie Aleksander Jezierski i przyjezdni uwierzyli, że jeszcze nic straconego, zwłaszcza, że kilka minut później z „jedenastki” gola kontaktowego zdobył Bartosz Kostrzewa i mecz nabrał dodatkowej dramaturgii. Do końca jednak wynik nie uległ już zmianie i zwycięstwo BTS-u 3:2 stało się faktem. Po tej wiktorii drużyny z powiatu sokołowskiego, z tym samym dorobkiem 26 punktów,  zamieniły się miejscami w ligowej tabeli, Wyrozębianie wskoczyli na drugie, a Sokołowianie spadli na trzecie miejsce. A w następnej kolejce czekają nas ponownie derby powiatu sokołowskiego z udziałem zespołu BTS-u, który 14 maja o godz.13 na wyjeździe zmierzy się z Zorzą Sterdyń, zaś piłkarze Podlasia dzień później o godz.17 podejmę ekipę Niwy Tęczki.

BTS Wyrozęby – Podlasie II Sokołów Podlaski 3:2 (3:0)

Bramki: 28’(k),35’,41’ Replin – 69’ Jezierski, 77’(k) Kostrzewa

BTS:  Wierzbicki, Ławecki, Replin (84’Kisielinski), Karcz, Mieczkowski, Korneć, Lemieszek, Zegadło, Repliński, Niewiadomski (90’Wilk), Chmielewski

Podlasie: Bołbotowski, Pieniak, Błoński, Andryszczyk (63’M.Chadaj), Osiński (46’Andryszczyk), Kania, Paluch, Osial, Kostrzewa, Rosochacki (55’Domański), Jezierski