Julia Machniewska Mistrzynią Województwa!

08:57, 09.05.2022 | INFO/FOT. LMPKPC SOKOŁÓW PODLASKI

W sobotę na pomoście w Siedlcach rozegrano Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do lat 17.

Bardzo dobry start zaliczyła Julia Machniewska. Zawodniczka LMPKPC Sokołów Podlaski, zaliczając 5 podejść, bijąc rekordy w podrzucie i dwuboju wygrała kategorię +81 kg. Julka uzyskała również II wynik w klasyfikacji Sinclaira !
Tym wynikiem sokołowska zawodniczka po cichu zgłasza swoje aspiracje do startu na sierpniowych Mistrzostwach Europy.

Drugą zawodniczką z Sokołowa startującą w tej kategorii była Aleksandra Zajadacz. Ola uzyskała 76 kg w dwuboju (32+44) co dało jej IV miejsce. Startowali również Dominika Ostrowska i Kacper Zduniak. Dominika i Kacper nie zaliczyli rwania.

W niedzielę natomiast rozegrany został Wojewódzki Turniej Wielobojowy. Barw LMPKPC Sokołów Podlaski broniło rodzeństwo, Dominika i Maciej Gromek. Startowali fantastycznie. Maciek wygrał kategorię chłopców U10, Dominika zaś zajęła II miejsce w kategorii U12. Warto dodać, że Dominka w konkurencji technicznej uzyskała 90 pkt (maksymalna możliwa ocena), pokazując, że jest już gotowa, aby od przyszłego roku rywalizować w dwuboju.